MERYEM GAYBERİ MERYEM GAYBERİ

Dualarımız aslanlarımızla!

Türkiye, aylardır dünyaya en yüksek perdeden sınırımızın yanı başında bir terör oluşumuna müsaade etmeyeceğini ilan etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'stratejik müttefikimiz' ABD'yi, hem yüz yüze görüşmelerde hem uluslararası toplantılarda hem de kamuoyu önünde defalarca uyardı.

Hatta son haftalarda süre bile vermeye başladı. 'Bir hafta' dedi ve tam bu sözlerinden yedi gün sonra da "Zeytin Dalı" ismi verilen Afrin Harekâtı başladı.

***

Sosyal medyada "Erdoğan bir hafta dedi yarın süre doluyor ama hareket yok. Büyük lokma ye büyük laf etme" diye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirenler oldu.

Eleştirenlerin tamamı tahmin edeceğimiz gibi, marjinal Türk solu ile hem Marksist hem milliyetçi geçinen PKK ve onun uzantısı tipler.

Uykusunda yatan iki polisi enselerinden kurşunlayarak katleden ve bu aşağılık eylemi sahiplenenlere, eşinin yanında öldürülen çavuşu katledenlere, 'kaza yaptık' diyerek olay yerine çağırdıkları trafik polisini şehit eden PKK'lılara "Savaşma barış" demeyen tipler.

Ama Türkiye ne zaman vatanın bütünlüğü için bir adım atsa devlete "Savaşma barış" diyen tipler.

ABD'nin açık açık terör örgütü PKK-PYD'ye Suriye'de terör koridoru kurma amacıyla 5 bin TIR silah göndermesine tek ses etmezler. Ancak Türkiye'nin Türkmendağı'na gönderdiği iki MİT TIR'ı yardım için dünyayı ayağa kaldırırlar.

Bu tipler, FETÖ ile birlikte "Türkiye teröre destek veriyor" algısı oluşturmak için MİT Tırları kumpasından sonra aylarca Türkiye'yi Batı'ya şikâyet ettiler. Ama PKK'ya verilen 5 bin TIR silah için tem cümle kurmadılar.

***

Tayyip Erdoğan düşmanlığı yüzenden Türkiye'nin meşru müdafaa hakkını kullanarak, kendi çevresindeki terör yuvalarını temizlemesine karşı çıkanlar keşke bu 'hassasiyetlerini', bu 'hümanist' duruşlarını, bir kez olsun kadın, çocuk, sivil demeden katliam yapan teröristler için gösterselerdi.

Afrin'de Ruslarla, Münbiç'te ABD'lilerle, kantonları birleştirmek için de Esed'le iş tutan terör örgütü PYD için de gösterselerdi.

***

Ama Allah'tan milletimizin irfanı, duruşu sağlam ve neyin ne olduğunu iyi görüyor.

Milletimiz, Sünnisi, Alevisi, Türkü, Kürdü, Arabı, gayri müslim azınlığı ve her partiden her siyasi görüşten ferdiyle kahraman Mehmetçiğimizin ve Türk ordusunun zaferi için dua ediyor. Dolayısıyla gerisi boş…

Böylesi beka mücadelesi verdiğimiz günlerinde 15 Temmuz ruhunun diri olduğunu görmek umudumuzu artırıyor.

Allah Zeytin Dalı Harekâtına katılan aslanlarımızın yardımcısı olsun, onların ayağına taş değdirmesin…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN