ENGİN ARDIÇ ENGİN ARDIÇ

Besame mucho Ernesto

Yahu biz ne domuz herifleriz, adam "bulurum" demiş, biz "bulamazsın" diye mızıkçılık ediyoruz.
Adam "benim adım Kemal" diyor, biz "hayır, senin adın Selahattin" diye yalan konuşuyoruz herhalde.
Hani denizin üstünde yürüse, bu sefer de "yüzme bilmiyor" deyip çıkacakmışız, böyle eşek herifleriz...
Deniz Baykal, ikbal günlerinde "Allah kimseyi Kemal Bey'in eline düşürmesin" demişti, haklı çıktı, gene akıllanmadık.
Kemal Bey'in bulurum dediği paranın, daha doğrusu toplam 41 vaadinden yalnızca 12'sinin bile gerektirdiği paranın 242 milyar lira kadar tutacağı hesaplanıyor, toplam dış borçlarımız kadar mıdır yoksa daha fazla mıdır, iktisatçılar söylesinler.
Türkiye'de toplanan vergilerin tamamı bile buna yetmiyormuş ama bulurum diyor, biz de eşek olduğumuz için inanmıyoruz... (Bu arada diğer işler de aksatılmadan yürüyecek tabii, savunma, sağlık, bayındırlık, ulaşım falan. Borçlar da herhalde ödenecek bir yandan.)
Hani sigortacı olmasa da jeoloji mühendisi olsa, "bildiği ve bu hükümet yararlanmasın diye kendine saklı tuttuğu petrol ve uranyum yatakları var olabilir" diyeceğiz ama aklımız ermiyor...
Kemal Bey mazotta özel tüketim vergisini kaldırıyor, üniversite harçlarını kaldırıyor, işsizlik sigortası koyuyor, ev kadınlarını maaşa bağlıyor, Kürt diyemediği vatandaşlara sıfır faizli kredi dağıtıyor ama bu arada GAP projesini de bitiriyor...
Kemal Bey yılda elli milyar liraya yaklaşan SGK açığını bir çırpıda kapattığı gibi bunun da ötesine geçip herkesi sigorta ediyor. (Açığı yaratan SSK genel müdürlüğü döneminde kendisi olduğuna göre kapatmak da onun işi, çünkü onun adı Ernesto, pardon, Kemal.)
68 ruhu iktidara yürüyor ama ben Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının bu tür planları olduğunu hatırlayamadım kırk yıl önce, belki de yaşlandığım içindir.
Bu arada "çiftçi milletin efendisi de yapılacakmış"...
Ama "kamuda istihdam da arttırılacakmış"...
Uzmanlar, Kılıçdaroğlu bu kafayla iktidara gelirse ülkemizi "gene yüksek enflasyon ve iktisadi çöküşün" beklediğini söylüyorlarmış, eşek oldukları içindir.
Eh, ne yapsın, kendisine "Ecevit gibi davran" dediler, o da gitti Ecevit gibi yıkım projesi geliştirdi!
Kılıçdaroğlu iktidara yürüyormuş, bunu gördüğümüz için de bizi almış mı bir korku... Domuzluğumuz hep bundanmış.
Hani geçen yıl da "Sarıgül geliyor bizi kesecek" diye nasıl korktuysak, öyle...
Dedim ya, biz eşek herifleriz, üstelik de ödlek.
Bendeniz bütün bu zırvaların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak bile etmiyorum.
Merak ettiğim şu:
Hadi biz "Kemal Bey'den de iş çıkmaz" cümlesini bazı kişilerden bir yıl önce kurduğumuz için kötü kişi olduk...
CHP amigoları bunu ne zaman telaffuz edecekler acaba?
Deniz Baykal ve Önder Sav'ın yeniden harekete geçmek için bekledikleri gibi, Kılıçdaroğlu'nu defterlerinden silmek için seçim yenilgisini mi bekliyorlar? Seçim yenilgisi kesin çünkü... (O güne kadar yalan yazmayı ve çarpıtılmış anket sonuçları yayınlamayı da sürdürecekler.)
Yoksa patronlarına öyle de böyle de avanta çıkmayacağı kafalarına iyice dank edince mi?
Çok merak ettiğim bir şey daha var:
Partiyi sımsıkı eline geçirmiş Kılıçdaroğlu mazbut bir aile babası olduğu için "kasetini" masetini çıkaramayacaklarına göre, bu kez onu da devirmek için hangi namussuzluk yöntemini deneyecekler?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.