SAVAŞ AY SAVAŞ AY

Esrarın kod adı 'CD' kokainin ise 'DVD'

Bodrum'da eğlence mekânları ve mavi tur teknelerine uyuşturucu sağlayan çete çökertildi. Satıcıların iletişim sırasında kullandığı kod adlar dikkat çekti

Bodrum'da son yılların en ilginç ve kapsamlı uyuşturucu operasyonlarından biri yapıldı. Muğla İl Jandarma ve Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Doğu illerinden getirdikleri uyuşturucuları Bodrum'da pazarlayan çetenin elebaşı dahil 16 üyesini yakaladı. Çete elemanları "malları" minik poşetlere koyup dizüstü bilgisayarların CD okuma haznesine yerleştirilmek suretiyle kimsenin dikkatini çekmeden güvenle taşıyıp, pazarlıyordu. Bütün bunları bilmeyen bir hırsız farklı bir operasyonda çaldığı mallarla yakalandı. O mallar arasında bir de diz üstü bilgisayar vardı. Ekipler inceleme yaparken bilgisayarın CD haznesinde 2 minik poşet buldu. Poşetlerdeki tozun esrar ve kokain maddesi olduğu anlaşıldı. Hırsız da bu duruma çok şaşırdı ve laptopu nereden çaldığını söyledi. Oysa ev sahibi emniyete "evim soyuldu" ihbarı yapmamıştı. Durumdan kuşkulanan jandarma istihbarat ekipleri savcılıktan dinleme kararı çıkartıp şahsı teknik takibe aldı. Arkası çorap söküğü gibi geldi. Önce çetenin beyni olan sabıkalı uyuşturucu kaçakçısı Erdoğan Kayalar Turgutreis'te 3 katlı lüks villasında yakalandı. Ardından 24 kişilik çete Muğla, Milas, Bodrum, Gümüşlük, Turgutreis, Adana ve Diyarbakır'da yapılan eş zamanlı operasyonlarla çökertildi. Çok sayıda iş adamı, mekân sahibi ve tur kaptanı da sorguya alındı. İçici olanlar tespit edilip tıtuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 18 kişi ise savcı tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Çetenin aynı yöntemle bazı eğlence mekanları ve mavi tur teknelerine uyuşturucu sağladığı anlaşıldı. Alıcı satıcı arasındaki iletişimde esrar CD, kokain DVD, hap ise kaset olarak kodlanmıştı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.