MEHMET BARLAS MEHMET BARLAS

Sanki düşman bir ülkedeki hedefleri vuruyorlardı

15 Temmuz gecesi neler yaşadığımız Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede ayrıntıları ile ortaya çıkınca, Türkiye'nin felaketi üzerinde yazılan bir senaryonun filme alınmak istendiğini görebiliyoruz.
Özellikle Akıncı Üssü'nde yaşananlar gerçekten tüyler ürpertici sahnelerle dolu.

Hedefler belirleniyor
İddianameye göre şüpheliler Adil Öksüz, Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç, Harun Biniş, Akın Öztürk ve Hakan Evrim'in de aralarında bulunduğu isimler 143'üncü Filo'da toplanıyorlar. Hangi noktaların uçak ve helikopterlerle vurulacağı kararı veriliyor.
Sanki düşman bir ülkenin vurulacak hedefleri belirlenmiş gibi alınan kararlar şüpheliler Ahmet Özçetin ve Mehmet Fatih Çavur'a iletiliyor. Bu ikili de hedeflerin listesini telsiz ve telefonla 141'inci Filo'da bulunan Ahmet Tosun ve Mustafa Mete Kaygusuz'a iletiyorlar.

Erdoğan'ın uçağı
En dramatik sahnelerden biri de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağının vurulması için verilen ayrıntılı talimatlarda var. Buna göre Ahmet Tosun ve Mustafa Mete Kaygusuz, telsizler aracılığıyla vur emrini, vurulacak hedefi ve koordinatlarını havada uçmakta olan FETÖ'cü pilotlara bildiriyorlar...
Teyp kayıtları incelendiğinde şüphelilerden Ahmet Tosun "Anlaşıldı, önleyeceğiniz uçağı tarif edeceğiz.
Hocam gözlük kullanacaksınız, önleyeceğiniz uçağı tarif edeceğiz.
Hocam önleyeceğiniz uçak muhtemel Cumhurbaşkanlığı uçağı forsu olacak, kocaman bir uçak, Cumhurbaşkanlığı forsu olan bir uçak" şeklinde konuşma yapıyor.

Kanaat önderi FETÖ
Tosun ayrıca TBMM binasına, Polis Özel Harekât binasına ve TÜRKSAT'a atış yapılması emrini pilotlara iletiyor ve "AK Parti binası ve Beştepe üzerinde bütün cam, çerçeve kırılacak şekilde" alçak uçuş yapılması talimatını pilotlara duyuruyor.
İddianamede cuntacı Hakan Evrim'in Genelkurmay Başkanı'na "Dilerseniz sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen'le görüştürürüz" dediği, darbe girişimini yönettiği de anlatıldı.

Hayırlı olsunlar
Darbeci askerler, kalkışma gecesi derdest edilerek, Akıncı Üssü'ne getirilen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a ikinci bildiriyi okutmaya çalışmış. Akar, kendisinden bildiriyi okumasını isteyen darbeci Kuzey Deniz Saha Kurmay Başkanı Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık'ı, "Siz deli misiniz, bu devirde böyle şey olur mu?" diyerek reddetmiş.
Bu bilgileri iddianameden öğrendikten sonra İsviçre'ye ve Almanya'ya sığınan darbeci subayların bu ülkelere hayırlı olmalarını diliyorsunuz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN