AHMET ÇAKAR AHMET ÇAKAR

Denizli düşünmeli

Pazar geceki F.Bahçe yenilgisinden sonra Mustafa Denizli'yi hayatımda ilk defa bu kadar karamsar gördüm. Haksız da değil. Beşiktaş ayağına gelen fırsatı ikinci kez tepti. Yenseydi iki puan öne geçip belki de şampiyonlukta çok ama çok büyük bir avantaj temin edecekti. Ama Mustafa Denizli şunu hiç düşündü mü acaba; Beşiktaş daha hiçbir güçlü takımı yenemedi.
Puantajda ilk 5'e bakıyoruz, bu takımlara karşı Beşiktaş'ın daha bir galibiyeti bile yok. Üstelik devre arası yapılan iki önemli transfere rağmen.
Denizli önce bunun sebebini Beşiktaş camiasına anlaşılır biçimde açıklamalıdır. Durum sanıldığından daha da sıkıntılı. Çünkü, Beşiktaş seyircisi daha birkaç hafta öncesinden şampiyonluğa hazırlanmıştı. Ezeli rakipleri F.Bahçe ve G.Saray, hatta Trabzon bile çok gerilerde kalmış, tek rakipleri Sivasspor'du. Bu dakikadan sonra Beşiktaş'ın şampiyonluğu kaybetmesi demek seyirci için çok büyük travma demek.
Denizli camiaya hep garantiler verdi. Ruhen camiayı öyle bir şartlandırdı ki, ikincilik bile çok üzücü olacak. Ancak Beşiktaş için hiçbir şey daha bitmedi. Ama fikstüre baktığımızda Sivasspor daha şanslı görülüyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Bugünkü Diğer Yazıları