MURAT DİDİN MURAT DİDİN

Rahatlık ve inanç

İlk devre % 72'lik şut isabeti yakalamışız. Bir de içine 8/11 üç sayılık isabeti koymuşuz. Yollamışız Slovenler'i çaresizlikleriyle baş başa soyunma odasına.
Ne dersiniz koç Beciroviç'in yerinde olsanız takıma?
"Kardeşim herkese attırırsanız böyle, tabii düşeriz 20 sayı geriye."
Ne olabilirdi yanıtı Lakoviç'in, Dragiç'in, Slokar'ın?
"Ama koç; boş bırakmıyoruz ki, el üstünden atıyorlar, her şeyi sokuyorlar:"
Bizim inanılmaz arzumuz, Türk basketbol tarihinin en önemli maçını oynuyor olmamıza rağmen, o büyük hırsımıza sanki sınıf arkadaşımızla oynuyormuşçasına eklediğimiz sakinlik idi onları bu çaresiz hale getiren. O şut öyle bir şeydir ki; inanırsan gireceğine, ikiliği de atarsın, üçlüğü de... Daha da coşup el üstünü de sokarsın, yarı sahayı da...
Dün çocuklara bu güveni veren idari, teknik tüm ekibe ayrı bir başarı parantezi açmak lazım.
O kadar rahat ve inançlı oynadık ki, hani 40 gün 40 gecelik düğünler vardır ya, öylesine devam etse bu maç; her gece maçtan çıkıp düğün alayına dönüşürdü.

ALLAH YOLUMUZU AÇIK ETSİN
Böylesine bir maçın ne taktiği konuşulur, ne tekniği... Ne alanı tartışılır ne adam adaması... Bazı takımlar vardır; baskıyla büyürler, kazanırlar. Bazıları vardır, şutlarıyla yaşarlar, coşarlar. Bazıları vardır Slovenler gibi, teknikleriyle var olurlar. Ama biz bu şampiyonada bütün doğruları beraber yapıyoruz. Alan olmadı, adam adama... O olmadı, tam saha baskı...
Maçın 12. dakikası civarlarında Ender-Sinan- Kerem Gönlüm-Semih-Oğuz'dan kurulu kenardan gelen beşin baksanıza ilk atışlarına... Sinan sağ köşeden soktu; üstüne bir daha yolladı üçlüğü. Ender beş saniye kala kenar topunu sahada herkesin ve kendisinin çok iyi bildiği gibi neredeyse Abdi İpekçi'den dönüştürdü üçlüğe...
Kerem Gönlüm Lakoviç'e baskı yaptı; Ömer Semih'e, Semih Ömer'e asist yaptı. Bunu ancak kendisini çok iyi bilen, oyunu bilen, burada niye var olduğumuzu ve hedefimizin ne olduğunu bilen, böylesine hisseden bir grup gerçekleştirebilir.
Dün Türk basketbol tarihinin en önemli maçını kazandık. Türk basketbol tarihinin en önemli maçını oynamak için... Allah hepsinin yolunu açık etsin!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.