FATİH DOĞAN FATİH DOĞAN

Beşiktaş kan kaybediyor!..

Beşiktaş'ın solunda Simao, Ordu'nun solunda Culio... Aynı mevkide iki futbolcudan iki farklı performans. Her alanda dengeli giden oyunun terazisini bu iki futbolcu bozdu. Culio ile Simao'nun formasını değiştir Beşiktaş maçı hiç zorlanmadan farklı kazanırdı. Carlos Carvalhal'in psikolojisi, Quaresma olayından olsa gerek Simao'yu çıkaracak durumda değildi. En azından ikinci yarı Portekizli'yi oyundan alıp, Mustafa'yı sola çekerek Edu'yu ileri sürerek takımına daha işlerlik kazandırabilirdi. Bunu da denemedi. Beşiktaş'ın bugün Simao dışında iyi mücadele ettiğinin altını çizmek gerek. Özellikle Rüştü, Egemen ve İsmail standartın üstüne çıktı. Geldiği günden bu yana yeteneklerine inandığımız için büyük destek verdiğimiz Mustafa'nın topları ezme konusunda iyi bir uyarıya ihtiyaç var. Hem kendi yeteneklerine ihanet ediyor, hem de taşıdığı formaya eziyet... Edu'nun üçüncü buluştuğu topta attığı güzel golden umarım Mustafa'nın çıkaracağı dersler var. Simao'ya katlanmak gibi seçenekleri zorlayan Carvalhal, Beşiktaş'ın play off şansını da zora sokuyor. Kartal giderek kan kaybediyor.

BUYRUN ESERİNİZ
Beşiktaş'ta ilginç gelişmeler oluyor. Camia adeta kaynıyor ve trajikomik olaylar oluyor. Haftalardır kulislerde "Yıldırım Demirören'in adayı Serdal Adalı, Demirören'in arka bahçesini Adalı temizleyecek" diye söylemler ortaya atıldı. Ancak "Beşiktaş'ı krizden çıkarmak için formül arayışıyla görüşmeler yaptığı bilinen Serdal Adalı'nın "Bağımsız" durduğu sanırım iki gün önce fark edildi. Çünkü Demirören'le yıllar yılı omuz omuza vermiş kişiler ve gruplar Adalı'ya karşı Divan Başkanı Yalçın Karadeniz altında birleşme alternatifi üzerinde çalışıyor. Burada tartışılması gereken aynı kişilerin "Adayımız ol" diyerek Fikret Orman ve Murat Aksu'nun kapısını çalıp çalmadığı! Ve manidar olan ne cevap aldıkları.. Bu hamleleri nasıl mı değerlendiriyorum? Kongreye sayılı günler kala hala Adalı'nın adaylığını açıklamamış olması düşündürücü. Bu dakikadan sonra Adalı'nın aday olmaması kaos doğurur. Eğer kaos olursa Adalı dahil bütün paydaşlar faturayı ödemeye hazır olmalıdır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN