ALİ GÜLTİKEN ALİ GÜLTİKEN

Realite ortaya çıktı

10 gün önce oynanan lig maçı aslında beklenen temayülleri büyük bir sürprizle tersine çevirmişti. İşin açıkçası belki Fenerbahçe'nin kendisi de dahil olmak üzere Beşiktaş'a karşı bu rahatlıkla oynayıp maç kazanabileceğini düşünmüyordu. Dün oynanan kupa maçı aslında var olan realiteleri her iki takım açısından da çok açık şekilde ortaya koydu.
Beşiktaş takımı Fenerbahçe'ye göre çok daha iyi bir ekip. Daha çok bire birde etkili olabilecek oyunculara sahip. Artı şu anki iki takımın defans bölgesini karşılaştırdığımızda çok daha büyük bir fark ortaya çıkıyor. Aslında Beşiktaş geçen maçta da uygulamak istediği oyun stratejisini kupa finalinde de devam ettirdi. Oyunu kontrol edip özellikle ikinci yarıda sezonun bir çok maçında olduğu gibi rakibini devirmeyi düşündü. Bu sefer de bunu gerçekleştirmeyi başardı. Hem de tabiri caizse Fenerbahçe'yi yerle bir ederek. Her zaman benim için Beşiktaş takımının vazgeçilmez birinci ismi Bobo. Ben yine Bobo ve Bobo diyorum. Elbette hem attığı birinci golde hem de Gökhan Gönül'den topu kapıp üçüncü golde yaptığı asistle Yusuf'u da Brezilyalı golcüyle beraber alkışlıyorum. İlk yarıyı dengede götürdükten sonra ikinci yarı Beşiktaş'ı sahada farklı hale getirerek maçın en iyi adamı olan Tello'yu da bu iki isme ekleyelim.

NE KADAR ÖVSEK AZ
Aslında Beşiktaş'ta son maçların formda ismi Holosko, galibiyetin mimarlarından Cisse ve yalnızca kupada şans alıp bu maçta mecburiyetten kaleyi koruyan Hakan dün gecenin önemli diğer isimleriydi. Burada ikinci yarıyla beraber yapılan İbrahim değişikliklerinde takımın ikinci yarıdaki performansında etki eden sebeplerden biriydi. Beşiktaş açısından aslında bu maçla ilgili gerçekten söylenecek daha çok güzel sözler var. Bir takımı kupa finaline getirmek ve bunu ezeli rakipleriniz karşısında bu kadar farklı bir skorla, büyük bir mücadele ve oyun üstünlüğüyle kazanmak bir çok takdiri de hak ediyor. Tebrikler Beşiktaş ve tebrikler Mustafa Hoca.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.