ALİ GÜLTİKEN ALİ GÜLTİKEN

Koza Bakım Evleri

Geçen gece Habertürk kanalında engellilere destek için eski futbolcular biraradaydık. Bu konuyu gündeme getirmemiz istendiğinde aslında dolaylı olarak belirli sürelerde bu tür sakatlıklar yaşamış kişiler olarak elbette destek verdik. Bizler de bu konuya az da olsa yabancı değiliz. Çapraz bağlarım koptuğunda bir buçuk ay koltuk değnekleri ile dolaştım. Benimki bu işin içinde yıllarca mücadele eden kişilerin ve ailelerin yaşadıkları yanında bir hiç; ama kısa süre de olsa engelli şekilde yaşamanın sıkıntısını biliyorum.
Herhangi bir sakatlığın başınızdan geçmemiş olması bu konulara duyarsız olmanızı gerektirmez. Herkesin başına her an, her saniye bir şey gelebilir ve hayatınızın akışı değişebilir. Ülkemizde hem zihinsel hem de bedensel engelli pek çok insanımız var. Daha da önemlisi bu insanlarımızın ebeveynlerinin vefatından sonra sığınabilecekleri ve bakılabilecekleri yerler ülkemizde hemen hemen hiç yok. Bundan dolayı buradan ben de bir kez daha herkesi "Koza Bakım Evleri" projesine destek olmaya davet ediyorum. Projenin sloganıyla; "Mutluluk engel tanımaz."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.