ALİ GÜLTİKEN

Nobre'ye var Batuhan'a yok!

Batuhan Karadeniz... Geldiği günden beri hep tartışılan bir isim... Tartışılan futbolculuğu değil, davranışları! Peki bunlar için daha yeni 18 yaşına gelmiş ve hata yapabilecek düzeyde olan bir oyuncudan bu kadar kolay vazgeçilebilir mi? Vazgeçilirse de bu yalnızca davranış sıkıntısından dolayı mıdır? Yoksa bu işin başında olanların bazı olayları kişiselleştirerek yaptıkları bir tasarruf mudur?
Cevap ne olursa olsun, sonuç olarak Beşiktaş bu sezon da Batuhan'dan faydalanamayacak.
Bu yaşında ve yarım sezonluk Süper Lig tecrübesine rağmen Avrupa'nın önemli kulüplerinden; PSV'den aldığı 4 milyon Euro'luk teklif genç oyuncunun Beşiktaş'ta farkına varılamayan ama Avrupa'nın birçok yerinden fark edilen yeteneğinin önemli bir göstergesidir. Aslında son olarak Batuhan ile ilgili şu soruyu sormak daha yerinde olur: Türk statüsünde olup üç yıl daha inanılmaz rakamlar ile mukavele imzalayan Nobre'nin aldığı şansları Batuhan alabilseydi Brezilyalı'nın Beşiktaş adına attığı gollerin en az iki mislini atar mıydı? Sizleri bilmiyorum ama benim cevabım:
Evet, bence atardı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN