YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

Evinizde denemeyin!

Bu yıl Yetenek Sizsiniz Türkiye'de birbirinden tehlikeli akrobatik gösteriler izledik. Her seferinde bu köşeden uyarılarımızı tekrarladık; "Aman ha, sakın evinizde denemeye kalkmayın" dedik. Hatta genellikle çocukların izlediği bu yarışmada jüri üyelerinin söz konusu uyarıları arada bir tekrarlamalarının yeterli olmadığını, çocukların ister istemez takdir görmek için kendi yeteneklerini(!) evde sergilemeye çalışabilecekleri ikazında bulunduk.

FELEĞİN ÇEMBERİ
Biz çocuklardan yana kaygılanırken; tuzağa düşen koskoca Bülent Serttaş oldu. Geçen hafta Saba Tümer'in programın katılan Bülent Serttaş, gösteri yapan akrobatın içinden geçtiği dar çelik halkalardan birini alıp koluyla birlikte boynuna geçirdi.
Malum, Bülent Serttaş iri yarı bir arkadaş. Boynu ile koltuk altı arasında sıkışan halkayı çıkarmak için stüdyoda kendiyle boğuşmaya başladı. Telaşlandı, nefes alamaz hale geldi.
Yüzü kırmızıdan mora dönmek üzereyken, profesyonel akrobatın yardımıyla canlı yayında kendi kendini boğmaktan son anda kurtarıldı. Olayın ardından işin ciddiyeti daha iyi anlaşıldı. Serttaş'ın boynuna kan oturmuştu. Yüzündeki o korku ve panik ifadesini saklayacak kadar bile gücü kalmamıştı. "Vallahi bir ara 112'yi aramayı bile düşündüm" derken son derece ciddi görünüyordu.
Bir kez daha uyarıyorum: Evde denemeyin. Stüdyoda da!
BİZE ULAŞIN