YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

Tarihin Arka Odası'na isyan var

Köşemizin sürekli okurlarından Ayşe Şenel, ekranların en fazla tartışılan tartışma programlarından Tarihin Arka Odası'na sert eleştiriler yöneltmiş:
"Sayın Aytuğ, Tarihin Arka Odası'nı izlemeye çalışıyorum. Fakat buradaki şahısların üsluplarından o kadar rahatsız oluyorum ki kapatmak zorunda kalıyorum.
Allah aşkına bu nasıl konuşmaktır? Seyirciler azarlanıyor, birbirlerini tersliyorlar.
Murat Bardakçı e-postalara cevap verirken neredeyse küfür ediyor. Sonra oradaki Selin Hanım'ı susturuyor, azarlıyor, o da çocuk gibi küsüyor ve aksesuvar gibi oturuyor.
Bir bakıyorsunuz Ergun Bey'le birbirlerine düşüyorlar. Arada bir de onu haşlıyor. Sonra eğer bir seyirci bu üslubu eleştiriyorsa, "Kapatın izlemeyin" diyor. Seyircilere cevap verirken söyledikleri arasında en son aklımda kalanlar şunlar: 'Kapatın, felsefe kanalı izleyin.' (Mendilini beğenmeyen seyirciye) 'Amerikalı karı onla alakayı kes!', 'Amerikalı karı, gavur karı' vs...
Sanki kim, ne konuşursa konuşsun onu terslemek marifetmiş gibi, sanki bir tek o doğru konuşuyormuşçasına sabırsız ve küstahlığa varan bir üslup var.
Murat Bardakçı ile program yapanlara da izleyenlere de Allah sabır versin. Eminim insanlar da kavga izlemek için seyrediyorlardır."

KATILIYORUM
İzleyicimizin görüşlerinin büyük bölümüne katılıyorum. Beni asıl üzen ise ekran başındakilere tarih tartışması izletmek için ucuz magazin programı tekniklerine başvuruluyor olması. Yazık...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.