YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

Süper kahraman değilmiş

10 yıldır adeta bir süper kahramandı. Onca badire atlattı.
Bombalardan, kurşunlardan, bıçaklardan kurtuldu.
Kaç kez yaralanıp son anda hayata döndüğünü, dizinin en fanatik izleyicilerinden biri olmama rağmen artık ben bile hatırlamıyorum.
Hatta üzerine iki kamyon toprak atılan tabuttan bile kurtulmuştu bir seferinde...
Bu halleriyle Süpermen'e, Örümcek Adam'a, Batman'a bile nal toplattı ama Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdar'ının da 'etten kemikten' olduğu son bölümde ortaya çıktı.
Kahramanımız dağıldı... Un ufak oldu... O keskin çerçeveli karakteri birden flulaştı. Arkadaşları 'Şimdi ne yapacaksın abi?' diye sorduklarında: "Hayatımda ilk kez ne yapacağımı bilmiyorum" diye yanıt verdi.
Memati'nin mezarı başında, onun intikamını alamadığı için kahroldu. Belki de ilk kez ölmek istedi, ölümden medet umdu.
Bence doğrusu da buydu. Aksi halde onun duygusuz bir robot olduğuna inananların sayısı artacak, hem dizinin kendisi, hem de baş kahramanı inandırıcılığını giderek yitirecekti.

FİLOSU YENİLENİYOR
Bu arada Zaza da öldürüldü.
Zaten Kurtlar Vadisi'ni 10 yıldır 'bir numara' yapan da karakter filosunu daha kilometreleri dolmadan yenileriyle değiştirmesi değil mi?
Ancak, bu hızlı değişimler yapımcıların, senaristlerin bile başını döndürecek bir hıza ulaştı.
Bazı hikayelerin kuyruğu bağlanmıyor, kimi karakterler sır olup, buharlaşıyor.
Örneğin; Lale Zara neden ortadan kayboldu?
Deli Hikmet kim tarafından, neden ve nasıl öldürüldü? İsrail, Türkiye'deki çıkarlarını korumakla görevli ajanı Şamir'in yerine neden yeni birini getirmedi?
Umarım, seyircinin yanıt aradığı bu sorular kısa zamanda 'Vadi'ciler tarafından cevaplanır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN