YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

En iyi komedi dizisi ‘Aşk ve mavi’

Hemen itiraz etmeyin, ben de biliyorum 'Aşk ve Mavi'nin komedi dizisi olmadığını. Ama içinde öyle sahneler geçiyor ki; benim diyen komedi dizisini, sitcom'u kıskandırır.
Bu hafta 'Aşk ve Mavi'nin senaristleri, belli ki klavyenin başına yine neşe içinde oturmuşlar. Dizi, aslında korkunç bir cinayetin ekseninde gelişen dramatik bir intikam hikayesi olarak yola çıkmıştı. Ama komedi sahneleri öyle tuttu, öylesine olumlu geri dönüşler aldı ki; rota ister istemez romantik komediye döndü. Bunda dizinin senaristleri Gül Abuz Semerci ve Yelda Eroğlu'nun hüneri kadar, yan karakterleri oynayan sanatçıların da büyük rolü vardı. Kenan Bal, Işıl Yücesoy ve Birgül Ulusoy'dan daha önce övgüyle söz etmiştim. Son bölümlerde rollerini giderek 'büyüten' üç oyuncu daha var. 'Cemal' karakterini canlandıran Cüneyt Mete, 'Hasibe'yi oynayan Ayşegül Ünsal ve 'Safiye'ye can veren Alayça Öztürk giderek fenomen haline dönüşüyorlar. 'Taşra sosyetiği' karakterini muazzam oynayan Alayça Öztürk, kariyerine müthiş bir başarı halkası ekledi. Cüneyt Mete, 'taşra kurnazı' rolünün hakkını fazlasıyla veriyor. 'Hasibe' ise son bölümlerdeki favorim. Hasetlik üzerine kurduğu tezgahlarına kızayım mı, kahkaha mı atayım bilemiyorum. Hele son bölümde konağın hanımı 'Refika'ya (Işıl Yücesoy) bir özür diletme seremonisi vardı ki, aman aman... Sen tut düğün klavyecisi çağır, ses sistemi kurdur, özür faslını ibret olsun diye bütün mahalleye dinlet! Bu hinlik de ancak 'Hasibe'den beklenirdi zaten. Ama düellonun kesin galibi belli değil. Çünkü 'Refika', kendini 'Hasibe'ye iyice ezdirip aslında bu duruma yol açan oğlu Ali'yi cezalandırmayı seçmişti. Bir de 'Hasibe' ve tayfasının sıkılıp ayakkabılarını çıkardıkları ve magazin kameralarına yakalandıkları kokteyl sahnesi vardı ki, resmen kahkaha tufanı yarattı.
İhtiraslı, intikamlı, intiharlı, intihalli diziler arasında 'Aşk ve Mavi' insana öyle iyi geliyor ki...
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN