YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

‘Hayatta her şey var’ derken?

Beyaz TV'de hafta içi her gün öğle saatlerinde yayınlanan bir program var. Nur Viral sunuyor. İsmi, 'Hayatta Her Şey Var'. Aslında programın haftalık akışı, sıradan Türk insanının hayat akışı gibi. Pazartesileri, hafta nasıl geçecek diye falla başlıyor. Hafta ortasında fıttırma derecesine geldiğimizden, bir psikolog soruları yanıtlıyor. Ertesi gün cinselliğimiz depreşince, bir evlilik terapisti ekranda arz-ı endam eyliyor. Cuma olup da sona gelindiğinde ise bir ilahiyat profesörüne bağlanıyoruz...
Sunucu Nur Viral'ın en zorlandığı gün ise perşembeleri... Çünkü evlilik danışmanı Selin Karacehennem, koltuğuna kurulup telefondaki izleyicilerin birbirinden acayip cinsel sorularını yanıtlıyor. Beyaz TV gibi muhafazakar tonlar taşıyan bir kanalda, bu işin moderatörlüğünü yapmak öyle her babayiğidin harcı değil tabii. Nur Viral, bazen utançtan pembeleşiyor, sık sık gırtlağını temizliyor, başını öne eğiyor, ustaca konuyu değiştiriyor. Bunu yaparken de bir hayli ter döküyor. Zira programa öyle sorular geliyor ki; Haydar Dümen'in meşhur köşesi, bu programın yanında masal kitabı gibi kalıyor. 24 yaşındayken evde karısı yerine annesiyle yatan mı ararsınız, aynı evde yaşadığı kumasıyla nasıl 'nöbete' kalktığını anlatan mı...
Aldatmanın, ensestin, rezaletin bini bir para. Açıkçası, önceleri bu isimsiz telefonların 'kurmaca' olduğunu düşünmüştüm. Ama sonradan anladım ki kurmacaya hiç gerek yok. Çünkü memleketin çivisi çıkalı çok olmuş. Duvarların arkasında, kapalı perdelerin ardında yaşananlar, hiçbir dizi senaristinin aklına getiremeyeceği zenginlikte(!) Nur Viral diyor ki, "Bunlar, stüdyoda üstü kapalı tartışılacak gibi olanlar. Bir de buraya taşıyamadıklarımızı duysanız, dudağınız uçuklar."
Şimdi gazetelerin üçüncü sayfalarının neden boş kalmadığını, sabah kuşaklarındaki kriminal programların sayısının nasıl giderek arttığını, bu konuda hiçbir programcının konu bulma sıkıntısı çekmediğini daha iyi anlıyorum. Ve 'memleketi daha iyi anlamak', dahası 'çözüm geliştirmek' için tüm sosyolog, psikolog ve psikiyatrları; bu programı laboratuvar titizliğinde mercek altına almaya davet ediyorum.
Evet, 'Hayatta Her Şey Var' ama bunca rezilliğe benim tahammülüm yok!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN