TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN
YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

TRT’den müzik yarışması

Yaz geldi, diziler yerlerini yarışmalara bırakmaya başladı. Yazlık yarışmalar arasında en ilginç projenin TRT 1'de 8 Temmuz'da start alacak 'Sıra Sende Türkiye' adlı müzik yarışması olacağını düşünüyorum. Çünkü yarışmanın kadrosu gerçekten de rengarenk.
Hem oyunculuğunu, hem sunuculuğunu takdir ettiğim, 'Baba Candır' dizisinin 'Haluk'u Uraz Kaygılaroğlu'nun bu yarışma ile kariyerine son derece parlak bir halka ekleyeceğine ve adeta bilgisayar oyunlarında olduğu gibi 'level atlayacağına' inanıyorum.
Yarışmanın jürisi de umut vâdediyor. TRT ve müzik denildiğinde akla gelen ilk isim olan ve devlet televizyonunun 'gediklisi' haline gelen Mustafa Keser, jürinin lokomotifi olacağa benziyor.
Ülkenin kendisiyle en barışık engellisi, umut ve kendine güven jeneratörü Metin Şentürk de tam dişine göre bir koltuk buldu sonunda. Metin'in, özellikle yarışmacıların kıyafetleri konusundaki yorumlarını(!) merakla bekliyorum.
Jürinin ağır toplarından biri de Işın Karaca... Hem müziği biliyor, hem de yorum yaparken gözünü budaktan esirgemiyor. Jürideki 'kötü polis' rahatlıkla o olabilir.
Yarışmanın formatı da farklı. Her hafta 16 yeni yarışmacının katılacağı 'Sıra Sende Türkiye'de bir kişi hafta birincisi olacak. Programın son haftasında ise 10 haftanın birincisi yarışacak ve şampiyon belirlenecek, yarışmanın kazananı belli olacak. Büyük ödülü 200 bin lira olarak belirlenen yarışmanın değerlendirme kriterleri de benzerlerinden farklılık arz ediyor.
Oylamada ana jürinin yanı sıra 25 kişilik orkestra üyeleri ile beraber beş kişiden oluşan halk jürisinin puanları da etkili olacak.
Haydi bakalım, rast gele...
BİZE ULAŞIN