YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

Deliha’nın gerçeği

Bakalım o yıldızı benden başka kaç kişi keşfedecek? Onu FOX'un yeni yarışması 'İlk Buluşma'da izledim. Bir şakazedeydi. Arkadaşı tarafından bir kafeteryaya davet edildi. Maksat, onu son derece itici bir delikanlı (oyuncu) ile tanıştırıp sinir etmek, bu sırada rejiden gelen talimatları uygulayıp para kazanmaktı. Kurban olarak seçilen Sena'ya bayıldım. Tam bir 'erkek Fatma' idi. Tavrı külhan, konuşmaları bıçkın ama yüreği pamuk gibi bir genç kızdı. Sanki Gupse Özay'ın canlandırdığı ünlü komedi filmi kahramanı 'Deliha'nın ete kemiğe bürünmüş haliydi. Hem yakın arkadaşının, hem de yanına ona talip olarak gelen delikanlı ile sözde annesinin tüm tuhaf ve aşağılayıcı hareketlerine karşın, inanılmaz bir şekilde öfkesine hakim oldu.
Bazen küfürler savurdu, bazen kenar mahalle külhanlarının ağzına yakışan aforizmalara başvurdu ama hem reijinin, hem de ekran başındakilerin sempatisini kazanmayı bildi.
Gençlik dizileri ya da filmlerinde 'erkek Fatma' karakteri arayan yapımcı ve yönetmenleri, Sena için 'İlk Buluşma'nın ilk bölümünü tekrar tekrar izlemeye davet ediyorum. Eminim pişman olmayacaklar.
BİZE ULAŞIN