YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

‘Eşkıya’nın muhteşem dönüşü

atv'nin fenomen dizisi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' bir döndü, pir döndü. Köşemizin müdavimlerinden Haluk Zırh da sezonun ilk bölümünü izleyici gözüyle değerlendirmiş:
"Günaydın Sayın Aytuğ.
Tam olamasa da sezon açıldı sayılır, hayırlı olsun. Sizin de dikkatinizi çekeceğini biliyordum, aklın yolu birdir. Sezonun yeni dizisi 'Kayıtdışı', çok abartılmış sahneleri, oynayan bölümden kısa fragmanları ile 'Dünyayı Kurtaran Adam' filmini aratmayacak sanırım. Kadrosunun güzelliği için seyrettim, ancak devam edip etmeyeceğime birkaç bölüm daha izledikten sonra karar vereceğim, Milyonluk araç kullanan 'Ali Kemal', eşine çok daha ucuz bir araç almayı tercih etmiş.
O kadar servete doğrusu olmamış. Dizide kullanılan araç, 'Ali Kemal Bey'in yardımcısı, zenginlik gibi detaylar bize 'Paramparça' dizisini hatırlatıyor; etkisinden kurtulamadık henüz.
'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a gelince...
Tahmin ettiğimiz gibi 'Hızır'ı sistem bir şekilde geri döndürecek demiştik, ancak bu kadar büyük bir acı ile olacağını tahmin edemedik. Yine çok hızlı bir şekilde sezon açılışını yaptı 'EDHO'. İnanıyorum ki bizleri büyük sürprizler bekliyor. 'İlyas'ın 'Suzan Suzi' şarkısına takılması da, 'Suzi'nin geri geleceğinin sinyallerini veriyor gibi. Dedim ya, sürprizleri göreceğiz. 'Zeyno'nun (Ece Hakim) ölerek diziden ayrılmasına üzüldük, ancak belli ki Ece'nin tahsil hayatına devam edebilmesi için böyle bir karar alındı, çok da iyi oldu. Ece Hakim'e başarılar.
Yüksel Bey, size de aralıksız devam ettiğiniz görevinizde başarılar dilerim, kolay gelsin."
BİZE ULAŞIN