YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

Yaşasın Yeşilçam mirası

Seyirci, eski Yeşilçam tatlarını bir türlü unutamıyor. Ekranda aynı lezzeti bulduğu zaman da doyasıya keyfini çıkartıyor. Okurumuz Merve Kocadüz de atv'de yayınlanan 'Seven Ne Yapmaz' dizisinde aynı lezzeti yakalamış:
"Yeşilçam harika bir serüven; hem oyuncuları, hem de günümüze kadar ulaşan film metinleri ile beraber. Atv ekranında yayına giren 'Seven Ne Yapmaz' dizisi, Tarık Akan ve Filiz Akın'ın başrollerini paylaştığı 'Tatlı Dillim' senaryosu ile karşımıza çıktı.
Çapkın yakışıklı, köylü kızı ile evlenir ama evlilik yürümez, köylü kızımız şehirli zengin kızı oynamaya gelir. Bilemedim; Yeşilçam dendiğinde tatlı tatlı izledik, hâlâ izleriz de, günümüzde tutar mı? Tutup tutmaması da mesele değil aslında; asıl güzellik, Yeşilçam'dan bu yana süregelen senaryo güzelliği. 2017 yılında bir 'Tatlı Dillim'... Bence bu geçmişin başarısı. Sarı saçları ile ekranda parlayan Filiz Akın ve bir yıl önce aramızdan ayrılan Tarık Akan'ı bir kez daha seyircinin gözü önüne getirdi. Bu vesile ile söylemeliyim ki, Yeşilçam biz gençlerin değişmeyen mirası."
YAZAR NOTU: Dizi, okurumuza 'Tatlı Dillim' filmini anımsatmış. Ama Yeşilçam filmleri arasında Hülya Koçyiğit ve Kartal Tibet'in başrolünü paylaştığı 'Seven Ne Yapmaz' adlı bir klasik de var.
BİZE ULAŞIN