YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

Onurla yaşlanmanın onuru

Uzun zaman dergicilik yaptığım için bu işin ne kadar meşakkatli olduğunu iyi bilirim. Bu nedenle internet çağında hâlâ dergileri ayakta tutmayı başarabilen yayın sahipleri ve yöneticilerine büyük saygı duyarım. Tıpkı bizim Şamdan Plus'ın yayın yönetmeni sevgili Bülent Cankurt'a beslediğim derin saygı gibi.
Bu nedenle, yıllardır takdirle takip ettiğim Moon Life dergisinin sahibi sevgili dostum ve meslektaşım Alper Alp, "Abi bu sene sana Ömür Boyu Mesleki Başarı ve Onur Ödülü vermek istiyoruz" deyince, Dedeman'daki törene koşa koşa gittim. Öyle müthiş bir katılım vardı ki, ünlüler salona sığmadı. Demek ki Alper, arşivinde dergiden daha çok 'dost' biriktirmiş.
Eskiden haber, röportaj ve köşe yazısı kategorilerinde başarı ödülleri almak için törenlere giderdim. Zamanla 'ödül vermek' için çağırır oldular. Son yıllarda ise ömür boyu başarı ve onur ödülleri için sahnelere davet edilir oldum. İtibarın artık hassas kuyumcu terazisiyle tartılır olduğu gazetecilik mesleğinde 'onurla' yaşlanabilmek büyük onur. Bunu bana hatırlatıp yaşatanlara öyle müteşekkirim ki...

BİZE ULAŞIN