YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

PKK’nın yalan bombasına A Haber zırhı

Biliyorum, bu aralar a Haber ve atv Ana Haber'i sıkça övüyorum. Ama Afrin harekatı sırasında sergiledikleri muhteşem habercilik performansı ile bu övgüleri sonuna kadar hak ediyorlar.
Aşağıdaki satırları okuyunca eminim siz de haklarını teslim edeceksiniz.
Malum; PKK/YPG'nin yüreği Mehmetçiğin karşısına çıkmaya yetmeyince, sosyal medya üzerinden son derece rezil bir algı operasyonuna girişti. Uluslararası kamuoyunu etkilemek için binbir türlü yalanı ve montajlı görüntüyü ortalığa boca etmeye başladılar.
Daha önce, 'Medya olarak biz de bir cephe açmalıyız.
Rezil teröristlerin bu dijital saldırısını ve karalama kampanyasını boşa çıkarmak için seferberlik ilan etmeliyiz' diye yazdım. İşte a Haber'deki dostlarım, perşembe günü bu cephedeki bayrağı zirveye diktiler. Öyle bir haber yaptılar ki, yalancı teröristleri kepaze ettiler.
Perşembe günü saat 17.00 bülteninde a Haber'in dikkatle ve keyifle izlediğim muhabirlerinden Kerim Ulak, sınırın sıfır noktasında PKK/ YPG yalanlarını tüm belgeleriyle birer birer açığa çıkardı.
Teröristler dünyaya yaydıkları yaralı çocuk fotoğrafının, Türk uçaklarının saldırısı sonunda çekildiği yalanını yaymışlardı.
Kerim kardeşim şöyle dedi:
"Bu fotoğraf, Şam yakınlarındaki Doğu Guta'da 22 Ağustos 2015 tarihinde Suriye uçaklarının yaptığı hava saldırısından sonra çekildi ve Anadolu Ajansı tarafından dünyaya servis edildi." Ardından bir başka kuyruklu yalanı ifşa etti. PKK/ YPG, bir kurtarma görevlisinin kucağındaki ölü çocuğun fotoğrafını 'TSK sivilleri öldürüyor' diye yaymaya çalışmıştı.
Kerim, işin gerçeğini açıkladı: "Bu fotoğraf, CNN International tarafından 9 Eylül 2016 tarihinde, Halep'e Suriye uçaklarının yaptığı saldırı sonrasında çekilip paylaşıldı." Muhabir Kerim Ulak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarında misket bombası kullandığı yalanını da boşa çıkardı. Zira o fotoğraf, 29 Mayıs 2016'da Rus Sputnik Haber Ajansı tarafından 'ABD, Suudilere misket bombası satışını dondurdu' haberi için kullanılmıştı.
Görünen o ki, Afrin harekatı sırasında büyük bir umutla(!) sivillerin zarar görmesini bekleyenler yine avuçlarını yalayıp montaj setlerinin başında boşa mesai tüketecekler.
Olsun, onların 'yalan bombası' varsa, bizim de 'a kalite' zırhımız var.
BİZE ULAŞIN