BÜLENT CANKURT BÜLENT CANKURT

Boğaz’ın kitabı Londra’da tanıtılacak

Fenerbahçe Kulübü'nün Mayıs 2018'de yapılacak seçimli olağan genel kurulunda başkan adayı olduğunu açıklayan Ali Koç, seçim hazırlıklarıyla uğraşırken, eşi Nevbahar Hanım da İstanbul'u dünyaya tanıtmak için çabalıyor. Bir süre önce Nevbahar Koç'un, Assouline Türkiye'nin sahibi İrem Kınay ile birlikte İstanbul'u tanıtmak için 'Bosphorus Private' adlı bir kitap hazırladığını ve kitabın küratörlüğünü üstlendiğini duymuştum.
İstanbul'un tüm güzelliklerinin gözler önüne serildiği, Boğaz'da 20 yalının kapılarının açıldığı, Emre Güven'in fotoğraflarıyla süslü kitapta; Tommy Hillfiger ve Cher gibi isimlerin İstanbul anılarının da yer alacağını duymuştum. Öğrendim ki; moda, seyahat ve mimari gibi pek çok konuda dev koleksiyon kitaplarının yayıncısı olan dünyaca ünlü Assouline'den çıkacak olan kitap tamamlanmış.

TANITIM DAVETİ 14 ARALIK'TA İNGİLTERE'DE
Dünyada lüks kitabın adresi olarak bilinen, Paris ve New York'un ardından altı yıl önce İstanbul Bebek'te üçüncü şubesi açılan Assouline, 'Bosphorus Private'ı, 14 Aralık'ta Londra'da vereceği bir davetle piyasaya çıkaracakmış.
İstanbul'un elitleri ile kitaba katkıda bulunan ve yalılarının kapılarını açan isimler de davete katılmak için Londra'ya gidecekmiş. İstanbul'un tanıtımı için büyük önem taşıyan kitapta emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
BİZE ULAŞIN