ELVAN DEMİRKAN ELVAN DEMİRKAN

Sağlıklı seçim yapmak gerçekten çok zor!

İkinci kitabımda 40 yaş gerçeklerinden bahsetmiştim. Öyle bir yaş ki; bu zamana kadar geçirdiğiniz bütün tecrübelerinizi hayatınızda yeni bir sayfa açabilmek, kendinize daha faydalı yaşayabilmek için kullanmak istiyorsunuz.

MÜKEMMEL MİYİM?
Dün bir arkadaşım bana "Sen hayatta yaşadığın mücadelerden ders alıyorsun, olgunlaşmayı biliyorsun" dedi. Düşünüyorum da evet, yaşadığım tecrübeleri inkar edeceğime karekterimi sağlamlaştırmasına izin verdim. Bilinçle inşaa ettiğim yepyeni ve sağlam karakterimle bir gün yaşayacağım inşallah! Bazılarınız beni çok mükemmel, çok doğrucu görüyorsunuz. Ama iş sağlıklı seçimlere gelince; o seçimi yapmak benim için de zor. Çünkü bir şeyi seçtin mi; o zaman diğer seçeneklere kapını kapatmak durumunda kalıyorsun. Ben hayatımda şu seçimimden çok mutluyum ki, beni çoğunluğun anlaması ve sevmesi gerekmiyor. Değerlerimi, enerjimi ve vaktimi (bulmakta zorluk çeksem de) boşa geçirdiğim hissi yaratmayanlarla paylaşmayı seviyorum.

CEVAP İÇİNİZDE!
Bu satırları yazarken kızım Mira gitarında Cat Stevens'ın yeni şarkısını öğrenmeye çalışıyor. Sözlere bakın: "Nefret ve gözyaşları ile dolu, arkadaşlarınızın yabancılaştığı, kimsenin takmadığı bir dünyada mutluluğu bulmak için nereye gidersiniz?" Cevap mı? Kendi içinizde...


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN