FUNDA KARAYEL FUNDA KARAYEL

Sine anket Çetin Altay

'Çakal', 'Bana Bir Soygun Yaz' ve 'Moskova'nın Şifresi Temel' gibi komedi filmlerinin oyuncusu Çetin Altay, önceki gün vizyona giren 'Olur İnşallah' isimli filmde rol aldı. Cem Yılmaz'ın yeni filminde de oynayan Altay, sorularımızı yanıtladı...
'Olur İnşallah' nasıl bir film oldu? 'Olur İnşallah'; çok samimi ve sıcak bir Akdeniz komedisi oldu. Her anı komik, hareketli ve eğlenceli bir film. Kadrosu da çok iyi.
Karadeniz şivesinden sonra Akdeniz şivesiyle oynamak nasıldı? Şive konusunda bir sıkıntım yok. Kulağım farklı şivelere çok yatkın. Pek çok şiveye hakimim; hepsinin kendine has bir lezzeti var.
Bu yüzden de bir sıkıntı yaşamadım.
işimi yaparım
Filmde 'Yumurtanın Sarısı' isimli şarkıyı seslendiriyorsunuz; bu fikir nereden çıktı? 'Yumurtanın Sarısı', Antalya yöresine ait bir şarkı. Şarkının sözleri de çok eğlenceli. Fikir, yönetmenimiz Tolga'dan (Baş) çıktı; "Bu şarkıya bir klip çekelim" dedi. Hemen ertesi sabah bir klip çektik. Şarkıyı Mesut Yar'la birlikte seslendirdik.
Komedi filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu olduğunuz söyleniyor. Böyle anılmaktan mutlu musunuz?
Böyle anılmak tabii ki çok güzel. Bunun, işini ne kadar iyi yaptığınla ilgili olduğunu düşünüyorum. İşini iyi yaparsan öyle anılırsın; fiili de öyle olur zaten. Ben sadece işimi yapıyorum.
Bu tiple başka ne yapacaksın ki zaten!
Şaka bir yana, ben de böyle anılmaktan çok memnunum.
role özellik yüklerim
Cem Yılmaz'ın yeni filminde rol alıyorsunuz. Cem Yılmaz'la çalışmak nasıl?
Cem Yılmaz'la oynamak da, onun setinde olmak da çok keyifli. Çünkü kendisi aynı zamanda yönetmen. Cem Abi'yi eskiden beri tanırım.
Birlikte çektiğimiz film de çok güzel olacak.
Özellikle oynamak istediğiniz bir rol var mı?
Bugüne kadar pek çok karakter oynadım.
Bundan sonra da farklı karakterleri oynamaya devam edeceğim. Özellikle oynamak istediğim bir rol yok, oynadığım bütün rollere özellik yüklerim.
Senaryo yazdığınızı biliyoruz.
Kendi filminizi çekmeyi düşünüyor musunuz? İnşallah bir gün kendi filmimi çekerim ama acelesi yok.

SİZCE NE İFADE EDİYOR?


'Moskova'nın Şifresi Temel' - Çok güzeldi.
Karadeniz - Ayrı bir güzel.
'Ali Baba ve Yedi Cüceler' - Çok komik ve çok güzel bir film.
Aşk- Gülücük.
BİZE ULAŞIN