FUNDA KARAYEL FUNDA KARAYEL

Sine anket Vildan Atasever

İlk sinema filmi 'İki Genç Kızın Hikayesi' ile 2005'te Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Vildan Atasever, rol aldığı dizilerle de oyunculuğunu kanıtladı. 21 Ocak'ta İsmail Hacıoğlu'ndan boşanan ünlü oyuncu, yeni bir dizi ile ekranlarda olacak. Vildan Atasever, hakkında merak edilenleri anlattı...
Ödüllü oyuncu diye anılmak nasıl bir duygu? 2005 yılında ilk yaptığım filmle ödüllendirildim. Tabii ki ödüller onurlandırıyor insanı ama gerçekten ödüllere takılmıyorum.

İSMAİL UYUMLUYDU
Yakın zamanda bir sinema projeniz var mı? Henüz netleşmiş bir proje yok. Ocak ayında İranlı bir yönetmenle film çektik; önümüzdeki yıl vizyona girecek. Yeni dizim başladı ama kışa iyi bir film çekecekmişim gibi hissediyorum. Herkes bir yerden besleniyor ya, ben de sinemadan besleniyorum.
Şu ana kadar çalıştığınız en uyumlu partner kimdi? Bugüne kadar uyumsuz olduğum partnerim hiç olmadı ama en uyumlusu İsmail'di.
Hayatınız film olsa adını ne koyardınız? 'Sürpriz'.
Tekrar tekrar seyretmekten bıkmadığınız bir film var mı? Geçen gün 'Baba' serisini aynı hazla ve aynı keyifle seyrettim. Marion Cotillard'ı tekrar tekrar izlemekten hiç sıkılmıyorum, Cate Blanchett'i aynı şekilde. Kült filmleri tekrar tekrar izlemeyi seviyorum.
Sinema tarihinde unutamadığınız bir oyuncu performansı var mı? Cate Blanchett'in 'Blue Jasmine'deki performansı inanılmazdı, Marion Cotillard'ın 'Kaldırım Serçesi'ndeki performansı çok acayipti, Charlize Theron'un ise 'Monster'daki performansı çok iyiydi, Derya Alabora'nın 'masumiyet'teki performansı unutulmaz.
Rol gereği fiziksel bir değişime uğramayı kabul eder misiniz, örneğin 10 kilo almanızı isteseler? Ne olur ne olur, beni ben olarak görmesinler. Bana "Kilo al" desinler. Rolüm için kilo almayı çok isterim.

SİZCE NE İFADE EDİYOR?

Erzurum-Toprağım
'İki Genç Kız'-İlk tecrübem.
Film festivalleri-Köprü.
Aşk-Umudunu kaybetme.
BİZE ULAŞIN