FUNDA KARAYEL FUNDA KARAYEL

Filmekimi’ne hazır mısınız?

Sonbaharın en güzel heyecanı, en güzel film dolu haftası Filmekimi; bu sene de dopdolu bir programla geliyor. Heyecan büyük çünkü Filmekimi, 16'ncı senesinde yılın en iddialı filmlerini bir araya toplamış.
Hazırsanız, kaçırılmaması gereken filmlerden bazılarını sıralayalım...
'The Shape Of Water':
Fantastik dünyanın bilinmezliğini ve Meksika kültürünü birleştiren yönetmen Guillermo Del Toro'nun yeni filmi, hikayesiyle olduğu kadar kadrosuyla da iddialı. Sally Hawkins, Michael Shannon ve Octavia Spencer gibi isimleri bir araya getiren film, Venedik Film Festivali kapsamında yarıştı ve Altın Aslan'ı kazandı.

'Call Me by Your Name': Prömiyerini yaptığı Sundance Film Festivali'nde aldığı övgü dolu sözlerle eleştirmenlerin ve izleyicinin dikkatini kısa sürede çekmeyi başaran yapım, Filmekimi'nde Türk izleyiciyle buluşacak.
17 yaşındaki 'Elio' ve staj yapmak için 'Elio'nun ailesinin evine konuk olarak gelen 'Oliver'ın arasında doğan sıcak ve bir o kadar erotik bir aşkın anlatıldığı film; eleştirmenler tarafından sevgi dolu ve cesur bir film olarak tanımlanmıştı.
'In The Fade': Dünya prömiyerini Mayıs'ta Cannes Film Festivali'nde yapan, Fatih Akın imzalı filmin başrolündeki Diane Kruger, performansıyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştı.
Film, bu kez de Oscar'da Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday adayı oldu. Yapım, Türkiye prömiyerini bu yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde yaptıktan sonra Filmekimi'nde izleyiciyle buluşacak.
'The Square': Ruben Östlund'un Cannes'da Altın Palmiye kazanan son filmi, bu kez sanat dünyasıyla dalga geçiyor.
Filmekimi biletleri, 23 Eylül'de satışa çıkacak.
BİZE ULAŞIN