FUNDA KARAYEL FUNDA KARAYEL

Londra’da çikolata şov

Ah o çikolata yok mu, o çikolata! Tüm kadınların ilk aşkı, yüzlerini ilk güldüreni... 7'den 70'e herkesi mutlu eden birbirinden lezzetli sanat eseri gibi çikolatalar... Kendinizi yemekten alıkoyamayacağınız bir maddeden böyle şaheserler yaratmak herkesin harcı değil. Geçtiğimiz günlerde 90 yıllık tecrübesiyle çikolatanın önemli oyuncularından biri olan Godiva'nın farklı formattaki yeni çikolatalarını bir şov eşliğinde izlemek için Londra'daydım. Bermondsey'de yer alan Black Swan Stüdyosu'nda, kafasında boya paleti şapkasıyla biri karşılıyor bizi...DİYETİ BIRAKMA ZAMANI
İnsanlar, büyük çerçevelerin içinde sanat eseri gibi bekliyor, bir yandan da ellerindeki fırçalarla resim yapıyorlar. Adet yerini bulsun diyerek bir-iki fırça darbesi de ben atıyorum, sonra yemek için salona geçiyoruz. Gece için çikolata markasının üç ürününün hikayesini konu alan tiyatral bir şov hazırlanmış. Bu özel gösteri için tam altı ay çalışılmış. İşin ilginci; o güne kadar şovun yapılacağı yer belli olmamış. Saat 18.00 sularında gösterinin yapılacağı mekan, tüm konuklara aynı anda yollanan bir mesajla haber verilmiş. Gecede; kalp şeklindeki çikolataya özel olarak kalp atışı seslerinin duyulduğu, kalbi sembolize eden dansların yapıldığı muhteşem bir sunum yapılıyor.
Bu arada Pladis Türkiye'nin, bu ünlü çilokata markasının market için hazırlanan serisinin büyük bölümünün üretimini üstlenerek, Silivri'de 100 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirdiğini de öğrendim.
Bugün diyeti bir kenara bırakıp çikolata yeme zamanı... Afiyet olsun.


Black Swan Stüdyosu'nda gerçekleşen özel gösteri altı ayda hazırlanmış. Gecede dansçılar, kalp atışı sesleri eşliğinde çikolataların hikayesini anlatan danslarla, konukları büyüledi.
BİZE ULAŞIN