TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN
MERT VİDİNLİ MERT VİDİNLİ

‘Türkbükü out’ diyenler çok yanılıyor

Geçtiğimiz haftalarda bazı köşe yazarı arkadaşlarımız 'Türkbükü out, Yalıkavak in' diye yazmış ve Türkbükü gerçeğinin üstünü bir kalemde çizmişti. Bodrum'a gidip durumu görmeden önce ben de onlarla aynı fikirde olabilirdim. 'Türkbütü out oldu' diyenlere kızmamak lazım çünkü popüler kültür havuzunda dolaşan söylentiler böyle olunca, bir de köşelerine malzeme veren işletmeci tanıdıkları 'Yalıkavak yükselişte' deyince sonuç bu olmuş anlaşılan. Türkbükü'nün pabucunu bir günde dama atmışlar! Ben de atladım arabaya, bir Yalıkavaklı olarak düştüm yollara... İşte, yeme-içme ve eğlencesiyle Türkbükü'ndeki gerçek gelişmeler...VACCHI GELİYOR!
Giyimi kuşamı ve jet-set yaşamıyla sosyal medya fenomeni olan Gianluca Vacchi, Türkbükü'ndeki Çilek Beach'e geliyor. Paylaştığı dans videolarıyla orta yaş erkekleri sendromdan çıkaran Vacchi ile İtalya'da tanışmıştık. Bana, 10 milyona yakın takipçisinin ağırlıklı olarak Türklerden oluştuğunu ve ülkemize hayranlık duyduğunu söylemişti. DJ performansı sırasında dövmeli ve kaslı vücudunu da sergilemesiyle tanınan Vacchi, bakalım Türkbükü için nasıl bir şarkı listesi oluşturacak? Peki Vacchi, Türkçe parça istendiğinde ne yapacak? Playlist'inde Türk şarkıcılara yer verecek mi? Tarkan veya Ajda çalacak mı? Yaşayıp göreceğiz... Bu arada Vacchi'nin bu performans için 50 bin Euro aldığına dair dedikodular da Bodrum ahalisinin dilinde...


Çilek Beach

Geçtiğimiz yıl büyük çıkış yakalayan Galen'de bayram boyunca curcuna var. 25 Haziran'da Mahmut Orhan, ardından sırayla Yakuza, Emre Garan, DJ Mr. Guide, Sezer Uysal, Aytaç Kart ve Boral Kıbıl performans sergileyecek. DJ'ler geçidi yaşanacak olan mekanda Galen Burger'ı denemeyi de unutmayın. Bir de mekanın işletmecisi Didem Özgen ile sahibi Erdi Yazıcı'ya benden selam söyleyin.


Arnavutköy Balıkçısı

Türkçe müzik denince akla ilk gelen mekanlardan Sess yenilenmiş. Önündeki Arnavutköy Balıkçısı taşınmış, onun yerine iskelenin tam ortasına dev bir bar gelmiş. "Akşamüstü içkisine bekliyoruz" diyor mekanın işletmecisi Yüksel Yılan...

Chance, bu yaz şansını deneyecek mekanlardan biri. Burası, happy hour'ları ve restoranıyla dikkat çekmeyi hedefliyor. Yanı başındaki Daze'de ise Kerem Önger ve Doğuş Çabakçor performans sergileyecekmiş. Mekana yaz boyunca yabancı DJ'ler de gelecekmiş. Gündüzden geceye sıkı bir rekabet yaşanacak farkındaysanız. Peki dip dibe olan bu mekanlarda aynı anda müzik yapılınca sıkıntı yaşanmayacak mı? O sesler birbirine karışmayacak mı? Bakalım bu yarışta pastadan en büyük dilimi kim kapacak?

Bana göre Türkbükü'nün kurtarılmış bölgesi olan Maçakızı'nda günün en keyifli saatlerini geçirebilirsiniz. Otelin sahibi Sahir Erozan ile takılıp sohbet etmek de ayrı bir keyif. Bir kulağınız Sahir'de, bir kulağınız da Metin Barım'ın müziklerinde olsun. Türkbükü'nde bir vaha var ki; gidilmesi gereken yerler listesinde olmazsa olmaz. Şebnem Ercantürk'ün eğlenceli oteli Bella Sombra'ya giriş var, çıkış yok! Hemen gidin ve restoranının yenilenen Akdeniz mutfağı mönüsündeki mezeleri kaşıklayın.


Hardal

Türkbükü'yle ilgili anlatacaklarım bitti sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Bir de Hardal var... Bu yaz Hardal, kafe'cilikteki başarısının ötesine geçip plaj eğlencesi sunacak. Mavi, Biber Bar ve Arnavutköy Balıkçısı'nı da unutmamak gerek. Bakalım neler olacak...

Uzun yıllardır ilk kez bu kadar hareketli gördüğüm Türkbükü'nde biraz da Gölköy tarafına doğru uzanıp burnumuzu diğer mekanlara sokalım.
Kuum Hotel, her yıl olduğu gibi sezonu erken açanlardan... Kuumsal Balık'ta canlı müzik geceleri varmış, mönüsüne de suşi eklenmiş. Kuum, güneşlenmekten keyif aldığım yerlerden biri.

JAPON İLE PERU MUTFAĞI
Mandarin Oriental'e de bir uğrayalım... Geçtiğimiz sezon burası; süper lüks yazlıkların sahipleriyle, Ibiza'nın meşhur beach club'ı Blue Marlin'iyle ve fiyat politikasıyla çok konuşulmuştu. İstenilen başarı sağlanamamış ve Blue Marlin tası tarağı toplayıp gitmişti. Şimdi onun yerinde The Sands var, bakalım nasıl sürprizleri olacak? İstanbulluların yakından bildiği Ioki, geleneksel Japon mutfağı ile Peru lezzetlerini harmanlayarak yarattığı Nikkei mutfağını da Bodrum'a taşıyor. Kurochan by Ioki'ye bir uğrayın derim.

Hadi Cennet Koyu'na doğru uzanalım ve kendimizi Il Riccio Beach House'a atalım. Burası, Bodrum'un hızlı temposundan uzaklaşmak isteyenlerin adresi. Her köşesinde Instagram'lık kareler var. Bir de akşamüstüleri fonda Capri esintili müzikler olacakmış, daha ne olsun...
BİZE ULAŞIN