ÖNCEL ÖZİÇER

Dünyanın en kolay işi!

Ne kolay, ne zahmetsiz iş bu ülkede kitap yazmak.
Kime sorsan; bilmem kaçıncı kitabı yolda, geliyor.
Öyle bir-iki tane yazmak da kesmiyor. "Adını yaz" desen, imla hatasız yazamayacak, iki cümlenin belini doğrultamayacak insanlar, yazıyor da yazıyor.
İnsanlar da bu kitapları yiyor da yiyor!
Son zamanlarda yeni moda televizyon programı yapanların 'Aman hazır popülaritemiz var, bu rüzgarı arkamıza alıp bir kitap patlatalım, piyasaya çıkaralım, voleyi vuralım' çakallığı.

BİRİNİN FOYASI ÇIKTI
İşin acıklı yanı bu kitaplar gerçekten iyi satıyor. Çünkü hayatında Cin Ali'den başka kitap okumamış insanlar; bütün gün ağzı açık, boş gözlerle izledikleri o ekrandan, kendisine uzatılan dışı cafcaflı, içi boş kitapları, yine şuursuz bir zevkle gidip satın alıyorlar.
Bir de okudukları artık neyse, çok beğenip imza günlerinde o TV yıldızının karşısında uzun kuyruklar oluşturuyorlar.
Kitap diye satılan, oradan buradan apartılmış sözcük öbeklerinden birinin foyasını, dün Habertürk'ten Hande Şarman ortaya çıkardı.
Türk televizyonlarının, Türkçe konuşamayan, düzgün Türkçe konuşmaya da en ufak bir gayret bile göstermeden program sunan ismi İvana Sert'in yazdığını iddia ettiği 'Stil Sahibi Olmanın Sırlarını Keşfetmek İstiyorsan Bizimlesin' isimli kitabı, Aysun Kaba'nın 'Stilini Keşfet' adıyla yayınlanan kitabının bire bir kopyasıymış. İki kitabın da yayınevi aynı bu arada. Sıkıntı yok yani!

BU RESMEN APTALLIK
Tek amaç; o malum yarışmaya katılmak için başvuran binlerce saftirik adayın, bu kitabı almasını sağlamak.
Ben asıl bu insanlara kızıyorum.
Birileri çakallığın kitabını yazıp piyasaya sürüyor; tamam, onu anlıyoruz da, be kardeşim siz o kitapları koşa koşa gidip alacak, ayıla bayıla okuyacak(!), imza günlerinde izdiham yaratacak kadar aptal, evet APTAL, nasıl oluyorsunuz? İşte bunu anlayamıyoruz.
Halinize, halimize çok üzülüyoruz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Bugünkü Diğer Yazıları
BİZE ULAŞIN