ÖNCEL ÖZİÇER

Asıl kıyamet alameti

Bu Amerikalılar gerçekten biraz bön oluyor! Geçen gün yine bir 'kaçan uykumu geri çağırma metodu olarak' belgesel izlerken, kıyamet gününü bekleyen ve bunun için yıllardır hazırlık yapanların konu edildiği bir yapıma denk geldim.
Amerikalılar'ın yüzde 64'ü çok büyük bir deprem bekliyormuş ve bu felaketin yaşanacağı gün, hayatta kalabilmek için neler yapıyorlarmış neler!

DÜNYANIN SON GÜNÜ
20 yıl yetecek kadar yiyecek depolayan mı ararsın, 14 katlı yeraltı sığınağı hazırlayan mı?
Düzenli olarak ailesiyle kaçış tatbikatları yapanlar mı?
Bazıları ise yaşanacak bir petrol krizinde dünyada hiç yakıt kalmayacağına, araç kullanmanın mümkün olmayacağına inanıp şimdiden yürüyüş antremanları yapıyormuş! Sırtta çanta, elde değnek, yürüyorlar da yürüyorlar, petrolsüz günlere hazırlıklı girmek istiyorlar...
O gün geldiğinde; biz iki adım atıp yorulurken ve hiçbir yere varamazken, onlar tabanları popolarına vura vura ceylan gibi sekecekler zahir!
Bir de gittikçe yaklaşan 21 Aralık 2012 yani Maya takvimine göre; dünyanın son günü hadisesi var tabii...
Ciddi ciddi 21 Aralık'ta dünyanın balon gibi patlayacağını ya da ne bileyim; üç ayaklı, iki başlı uzaylıların gezegeni istila edeceğini düşünüyor insanlar...
Yine Amerika'da bu paniği yaşayanlar şimdiden banka hesaplarını boşaltmaya başlamış bile. Paralarını çekip kendilerini garantiye (!) almaya çalışıyorlarmış.
Dünya karpuz gibi ortadan ikiye yarılacak, her canlı moleküllerine ayrılacak ama Allah'a şükür bunlar paralarını kurtarmış olacaklar!
Bence asıl felaket haberi; işte bu alık arkadaşların varlığı olmalı...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Bugünkü Diğer Yazıları
BİZE ULAŞIN