ÖZLEM YILMAZ KÜÇÜK ÖZLEM YILMAZ KÜÇÜK

Yeni sezona şapka çıkarıyoruz!

Son birkaç sezondur şapkaları her zamankinden daha çok sevdik. Hatta şapkasız bir hayat düşünemez olduk diyebiliriz. Yaz ayları boyunca kocaman hasır şapkalar, tatilin ve günlük stilin vazgeçilmezi oldu. Şapkaların bizi yaz aylarında güneşin etkisinden, kış aylarında ise soğuktan koruduğu gerçeğini bir tarafa bırakalım ve gelelim en önemli gerçeğe, yani estetiğe... Şıklığımızın tamamlayıcısı olan şapkalar; havamızı anında değiştiriyor ve ortamlarda dikkat çekmemizi sağlıyor. Peki tarzımızın başrol oyuncusu şapkalar, önümüzdeki sonbahar/kış aylarında hangi şekillerde karşımıza çıkacak? Yeni trendler neler?
Öyle gelişigüzel bir şapka takmakla olmuyor bu işler; konu şapkaysa, modaya uymak şart.
İşte bilmeniz gerekenler...
HAYAL GÜCÜNÜZÜ ZORLAYIN: Sağından bir kuş figürü çıkan ya da üst bölümü uzaya kadar uzanan şapkalar... Hayal gücümüzü zorlayacak modelleri taşımaktan çekinmeyeceğimiz bir sonbahar ve kış bizi bekliyor. Klişeleri yıkmanın tam zamanı hanımlar; en acayip şapkayı kapın ve sokağa çıkın.
FRANSIZ TARZI: Romantizm yine dorukta. Fransız beresini kendi tarzına yakıştırmayacak bir kadın tanımıyorum diyebilirim. Zaman zaman trend listesinden düşse de, kısa sürede tekrar listedeki yerini alan bu şapka modelini hemen hemen her kadın seviyor. Biraz sanatçı, biraz bohem, biraz cool, biraz da romantik bir havaya sahip Fransız berelerine yeni sezonda yer açıyoruz.
BÜYÜK FÖTRLER : İster maskülen, isterseniz de feminen tarzınızla kombinleyebileceğiniz fötr şapkaların en büyük boyları, yeni sezon trendleri arasında.
ÖRGÜ VE KÜRK: Son birkaç yıldır olduğu gibi bu sezon da kepler çok moda. Kalın ilmekli ve kürklü şapkalar da öyle...
BİZE ULAŞIN