AYŞE ÖZYILMAZEL AYŞE ÖZYILMAZEL

Murat Boz: Aslı öyle cool ya da geniş bir kadın değil

Bildiğiniz gibi Bodrum'a konuşlanmış durumdayım. Perşembe öğlen, sahilde gölge bir masa bulmuş cuma günkü yazımı yazıyorum. Telefon çaldı, açtım. Arayan Murat Boz. (Ay çok havalı bir giriş oldu;
'Açtım, Murat Boz' falan) Tam da 'Murat Boz ve Aslı Enver'in Olay Mahalline Dönmesi' başlıklı yazımın çıktığı gün. Ne demiştim yazıda, hemen özetleyeyim: Boz, Aslı ile ayrılığı sırasında arkadaşlarıyla Emirgan'daki gece kulübü Gizli Kalsın'a gitmiş, oradan da arkadaşı Eser Yenenler'in evine... O geceden çıkan haberse; Boz'un Aslı'yı 'İşte Benim Stilim'deki yarışmacı bir kızla aldattığı yönündeydi.
Daha sonra Aslı Enver'in ağzından 'Biz ayrıydık' cevabından başka bi' şey çıkmadı.
Murat, asla böyle bir durum olmadığını söylediyse de kimseleri inandıramadı.
Çünkü insanlar inanmak istediklerine inanırlar. Kimsenin de mutlu aşk hikayelerine inanası gelmez; aldatma, kan ve gözyaşı arzulanır.
Velhasıl ben de yazımda 'Ah Murat, nasıl Aslı'yı olay mahalline götürdün? Bir kadın asla böyle şeyleri unutmaz. Sen konuyu unutturacağına niçin tetikliyorsun?' gibisinden cümleler kurmuştum.
Boz'un sesi, telefonun diğer tarafından son derece sakin ve tatlı geliyordu: "Ayşeciğim seni yazından dolayı aradım. Bir kere yazılan her şey yüzde 100 yalan. Seni arama nedenim Aslı. Onu çok seviyorum ve ona değer veriyorum. Çıkan haberler Aslı'yı üzüyor çünkü o, senin dediğin gibi öyle 'cool' ya da 'geniş' bir kadın değil. Allah aşkına söylesene, bu olay gerçek olsa hangi kadın kabul eder? Hele Aslı gibi bir kadın asla etmez."

'ASLA ALDATMA YOK'
Ben de sordum tabii: "Peki bu olay neden bu kadar büyüdü? Nasıl oldu? Gerçekten ayrı mıydınız o dönem?" Tüm içtenliği ile şöyle cevap verdi Boz: "Ayşeciğim, aldatma gibi bir durum yok; üzerine basa basa söylüyorum. Böyle bi' şey zaten mümkün değil. Evet o dönem Aslı'yla ayrıydık ama konuşuyor ve haberleşiyorduk. Her ilişkide olabilecek bir dönem. Bizim ilişkimize herkes dahil olunca inan daha da zorlaşıyor."

'ESER'İN EVİNDE 40 KİŞİ VARDI'
"Olay nasıl çıktı? Sen bu işe nasıl karıştın, ben onu anlamıyorum" diye araya girdim. Boz, şöyle anlattı durumu:
"Bu, tamamen kimlerin olduğunu bilmediğim bir ortama girmemin sonucu oldu.
Eser'in evinde 35-40 kişi vardı. Zaten o kızları da tanımıyordum. Biz hep Eser'e gider, arkadaş grubumuzla Playstation oynar, müzik dinleriz. Her şey kontrolüm dışında gelişti. Eser'in de suçu yok. Zaten ortada bir olay da yok. Elde olan, sadece kapıdaki arabamın fotoğrafı. Benim başkalarıyla aynı ortamda olmam, Aslı'yı aldattığım anlamına gelmez." Merak ettim, "Bu olaydan sonra hayatında değişiklik yaptın mı?" diye sordum, şöyle cevap verdi: "Hayır, hayatımda değişiklik yapmadım; ben hep samimiyetimle yaşadım. Kimsenin niyetinden şüphe etmem, etmedim. Birileri bu olayı kullanmak istedi ama ben kendimi biliyorum, beni bilen de biliyor. Sadece en çok üzüldüğüm şey; benim yüzümden, ki aslında yapmadığım bir şeyden dolayı, Aslı'yı aldatılmış kadın durumuna sokmaları. Şunu bil ki; Aslı geniş biri değil, öyle bi' şey olsa asla yeniden birlikte olmazdık." Ve anladım, hatta bir kere daha anladım; göz önünde olup mutlulukla ve huzurla yaşamak zor iş. Murat'ın her kelimesine ve samimiyetine gönülden inandım. Ki günün sonunda, kimsenin kimseyi özel hayatından dolayı yargılamaması gerektiğine inanırım.

ASSOS'TA FİLM ÇEKİYOR
Herkesin kendi hayatına bakmasını öneririm.
Ama işte meslek bu ya; ne kadar özen göstersem de, ille de dokunduruyorum başkalarının yaşamına.
Murat şimdi Assos'ta, Burak Özçivit'le 'Kardeşim Benim' filminin ikincisinin çekimlerine başlamış. Hatta tam beni aradığında sete yeni girmişti. 45 gün boyunca Assos, Rize ve Kapadokya'da çekimler yapacak.
Hadi bakalım bu meseleyi de bağladık. Aslı ve Murat'a mutluluklar diliyorum.
BİZE ULAŞIN