MEVLÜT TEZEL MEVLÜT TEZEL

Galatasaray'ın hatası

Galatasaray taraftarı; Manchester United kafilesi için, Atatürk Havalimanı'nda 1993 yılında yaşananları hatırlatan bir karşılama düzenlemiş.
Yine 'Welcome to Hell' pankartları açılmış, meşaleler yakılmış ve maytaplar patlatılmış. Ortalık karışmış polis de biber gazı sıkmış.
Amaç belli; rakip futbolcuları baskı altına almak! Tıpkı 1993'te olduğu gibi Manchester'lı futbolcular uyumasınlar diye otelin önünde gürültü de çıkardılar mı çok merak ediyorum!
Dünyanın her yerinde, rakip takımı böyle karşılamak suçtur. Bu davranış, az gelişmişliğin bir göstergesidir. Ama baktım medyada çıkan haberlere göre herkes havalimanında estirilen terörden ve İngiliz kafilesinin farklı bir kapıdan kaçırılmasından memnun kalmış sanki...

DÜNYAYA REZİL OLDUK
O gece havaalanında bir aksilik yaşansaydı ve rakip futbolcular zarar görseydi ne olacaktı? Galatasaray kulübü de suçlu olacaktı! Abdurrahim Albayrak kalabalığın arasında tezahürat yapıyordu yahu!
İngiltere basınında yayınlanan fotoğraflara atılacak başlıkları da mı düşünmediniz?
Dünyanın gözünde bir kez daha misafir takıma eziyet eden, şiddet düşkünü ve hoşgörüsüz insanlar olduk!
1993'teki zaferin; rakip takımın, insanlık dışı eylemlerle korkutup baskı altına alınmasıyla kazanıldığına inanmak daha garip değil mi? Bu durum o müthiş zaferin değerini düşürmez mi?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN