MEVLÜT TEZEL MEVLÜT TEZEL

Aleyna’nın trol mantığı

Şarkıcı Aleyna Tilki ve aranjör Emrah Karaduman, İstanbul gecelerine akmış ve bir ara durup dondurma almışlar. Ancak Tilki, tadını beğenmediği dondurmayı camdan dışarı atmış. Bu haber medyada gündem oldu. Birçok insan, bu görgüsüzce hareketi yüzünden Aleyna'ya kızdı. Ama Aleyna çok mutlu çünkü dondurmayı yere atması bile olay oluyor. Aleyna'nın ekibinden, ismi bende saklı olan birinden öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.
Aleyna'yı eleştirmek moda oldu; köşe yazarlarının en sevdiği yazı konusu da Aleyna... Çünkü genç şarkıcı, medyanın istediği polemikleri tepsiyle sunuyor. Aleyna'nın Selda Bağcan'dan Behzat Uygur'a kadar birçok sanatçıya sataşması, bazılarına hakaretlerde bulunması planlı programlı yapılıyor. Aleyna'nın ekibindeki kişi bana aynen şunu söyledi: "Aleyna'nın yaptığı her hareket, yazdığı her tweet onaydan geçiyor." Ben "Ama bu kadar tepki çekmek doğru değil, 'bakkal' bir imaj yaratıyorsunuz, müzik piyasasında üst kesime seslenemezsiniz. Örneğin, Behzat Uygur'a yaptığı büyük terbiyesizlik" dedim.
O kişi de bana aynen şu cevabı verdi: "Behzat Uygur kim ya! Aleyna'nın hayran kitlesi onu tanıyor mu? Biz asıl patlamayı ne zaman yaptık biliyor musun? 16 yaşında içkili mekanlarda sahne aldığı haberi çıktığında... O haber öyle bir patladı ki, göbek attık! Sonrası da geldi zaten. Aleyna'nın PR'ı trol mantığıyla yapılıyor. Yapılan hareket, söylenen söz saçma veya berbat da olsa, amaç gündemde kalmak. Aleyna bilinçli bir şekilde saçmalıyor, hata yapıyor ve en çok o konuşuluyor."
Bunu yazdığım için o kişi bir daha benimle konuşur mu, yoksa bu yazıya da göbek mi atarlar bilemiyorum ama durum bu. Aleyna hakkında haber yaparken iki kere düşünün derim.
BİZE ULAŞIN