ŞİRİN SEVER

Roze patlaması var!

'Pembe kapaklı roman delikanlıyı bozar mı' sorusundan sonra gündemde şu soru var: Pembe yani roze şarap delikanlıyı bozar mı? Bu 'pembe sorunsalı'yla ilgili naçizane görüşlerimi geçen yazımda yazmıştım; 'delikanlılık pamuk ipliğine mi bağlı bu kadar' diye... Şimdi efendim; bu, 'pembe kapaklı kitap okumam' diyerek erkekliği renkte arayan beyefendiler 'roze şarap'a da takmış durumda. Yani muhtemelen onlardır yine! Ama onlara rağmen, yani epey zamandır 'pembe'ye önyargılı yaklaşan erkeklere rağmen, roze bu yıl patlama yapmış durumda. Fransa'da yaz aylarının en çok tüketilen şarabı roze, Avrupa ülkelerinden sonra da bizde de büyük ilgi görmeye başladı. Hem içimi kolay, hem çok serin. Dolayısıyla sadece kadınların değil, erkeklerin de bir numaralı içkisi şimdi. Okuduğum şarap yazılarından birinde vardı: Geçen yıl roze şarap satışı yok denecek kadar azken, bu sene haziran ayında en çok roze içilmiş! Ben de size, en şahane 'roze' olarak Portekiz dolaylarından Casal Mendes'i öneriyorum şiddetle. Başka şarap içemeyeceksiniz!

* * *
Bir öneri
Yaz içkisi önerince yanına da şahane bir yemek lazım! Pastarito'da bu yaz İtalya'da yeni bir akım olan beyaz pizzalardan yapıyorlar. Nane ve lime'dan yapılan 'Mojito' pizza mesela, o kadar hafif ve lezzetli ki... Şahane ötesi diyorum. Yolunuz Akaretler'e düşerse tadın. Yanına da Casal Mendes söyleyin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN