ZEYNEP TURAN ZEYNEP TURAN

İlişkiler yoluna giriyor

Dünya kendi yolunu çizerken bizler de kendi yolumuzu çizeceğiz.
Türkiye'nin beklediği büyük gün sonunda geldi. Gökyüzünde yıldızlar bugünden itibaren birçok kişinin kaderini tayin edeceğini vurgularken, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını da gösterecek.
Aslına bakarsanız bugün sadece ülkemiz için bir seçim yapılmayacak.
Bu seçimin hemen arkasından müttefiklerimizle kaderimiz de belli olacak. Nisan ayını gündemden düşürmeyen gökyüzü hareketlerinde ise yok yok! Ne hikmettir ki, en önemlisi de Güneş-Uranüs yakınlığı. Bu açı yaklaşık son altı yıldır, her yıl bir kere yaşanırken, hep önem arz etmiş, gökyüzündeki diğer göstergeler bir şekilde saygı duruşunda bulunmuştur. Tabii duygularımızı temsil eden Ay'ın da Yay burcunda hareket ediyor olması herkesin kendine göre söyleyeceği bir şeyler olduğunu vurguluyor. Gök kubbe, akşam saatlerinde ise Türkiye'nin var olan gündemini değiştirebilecek belli başlı ani gelişmelerin yaşanabileceğini söylüyor. Bitti mi, bitmedi. Akşam saatlerinde Venüs retrosunun 40 günlük geri hareketi yavaşlıyor.
Bunun meali ise tarihe not düşülecek birçok karenin yanı sıra sürprizlerin de yaşanabileceği. Gezegenlerin şifreleri ise, bugünden sonra tüm dengelerin değişebileceğini, Avrupa'nın ve Suriye'nin de hızlı bir döngüye gebe olduğunu vurguluyor. Tabii bu da dünya siyasetinin son günlerde hızlanan nabzının bir anda değişebileceğinin de işareti. Sınırları yeniden tayin eden günlerin başlangıcında herkes nasibine düşeni alacak.
Toplumların kaderini belirleyen günlerin yanı sıra gök kubbe bu döngüde aklınıza gelebilecek tüm ilişkileri de zorlamıştı, ta ki bu akşam saatlerine kadar!
Deyim yerindeyse tüm evlilikleri ve önemli ortaklıkları sınayan Venüs'ün Balık burcundaki geri hareketi durağan hale gelecek.
Güneş burcu Balık olanlar, bugünden itibaren nefes almaya başlarken özellikle ilişkilerinde girdikleri derin çıkmazdan kurtulmalarını sağlayacak.

ASTRO BİLGİ

Astroloji; dünyaya yakın gezegen konumlarının seyrini anlatırken, aralarındaki yakınlığın veya kavuşumun insanlar üzerindeki yansımalarını anlatan tarihin ilk bilim dallarından biridir. Astrolojik olarak 21'inci yüzyılın en ergen yıllarından geçerken bilimin, teknolojinin ve inançların dönüşümüne tanıklık edeceğiz.
BİZE ULAŞIN