ZEYNEP TURAN ZEYNEP TURAN

Yeni ilişkiler için uygun bir dönem

Mars'ı nasıl bilirsiniz?
Savaşçı, mücadeleci, tuttuğunu koparan, güçlü, heyecanlı, kızgın, erkek, maço ve tutkulu… İşte bu özellikleriyle tanıdığımız Mars, bugünden itibaren yönettiği gezegen olan Akrep'e geçiş yapıyor. Artık bütün özelliklerini ortaya koyabilir; kısıtlayanı, karışanı, rahatsız edeni yok. Gerçi astrolojinin kötücül gezegeni olarak görülen Mars'ın elini kolunu sallayarak hareket ettiği bir burçta konumlanması ne kadar hayırlı olur bizim için; işte orası meçhul… Aslında önemli girişimlerde bulunmak, aşık olmak, yeni bir ilişkiye başlamak için olumlu açılar var gökyüzünde.
Sonuçta; iletişim dilimiz de, sevgiye bakış açımızda oldukça naif, cesur, iddialı, romantik, tutkulu… Kafamızda bir ton yeni fikir ve alternatif yol var.
Bizimle aynı olmayan fikirlere şiddetle karşı çıktığımız gibi, bizi üzen insanları da hayatımızda daha fazla tutmak için hiçbir sebebimiz yok; bir ayrılıp bir barıştığınız sevgilinizi pat diye terk edebilirsiniz de… Bu gezegen; dokunduğu burcun insanına, zor durumlarda çevresindekilere önderlik edebilecek dayanıklılığı ve kararlılığı verir. Her ne kadar ateş etkili ve buna bağlı olarak yıkıcı bir gezegen olarak görülse de, insanların ileriye dönük hamleler yapmasını sağlar.
Ayrıca Mars'ın etkisindeki kişiler, toplum içinde dikkatleri üzerine çeker. Bu yıldızın etkisindekiler; aceleci, sabırsız, çabuk sıkılan ama yeri geldiğinde inatçı bir ruh haline sahiptir.
Uzun lafın kısası, önümüzdeki günlerde iç gücün, iradenin baskın olduğunu çok daha net bir şekilde hissedeceğiz.

ASTRO GÜNDEM

Aşk gezegeni Venüs ile Uranüs iletişimi, yılın ortasında olaylı biten ilişkilerde barışmaları işaret ediyor. Aynı zamanda kendi kalesinde güçlenen mücadele gezegeni Mars, cesareti bol ilişkileri gündeme taşıyor. 'Ben buna hayatta inanmam, böyle bir şey mümkün değil!' diyeceğiniz olayları yaşamaya ve duymaya hazır olun!

BİZE ULAŞIN