ZEYNEP TURAN ZEYNEP TURAN

Evliliklerde kesin karar alma zamanı

Gökyüzü ateş burçlarında toplanıyor. Evlilikleri, birliktelikleri, aşkı, zevki temsil eden gökyüzünün gezgin gezegenlerinden Venüs, bugün itibari ile liderlik vasfına sahip olan Koç burcunda hareket ediyor. Bizi biz olmaktan uzaklaştırırken aynı zamanda birliktelikler adına sorumluluklarımızı da hatırlatmayı hedefliyor. Aşk gezegeni Venüs ateş grubu olan Koç burcunda hareket ederken adeta evlilikleri, birliktelikleri ateşe verecek. Mart ayının yoğun gökyüzü gündemine dahil olacak olan Venüs, çoğu kişide kalıcı izler bırakacağının da altını çiziyor.
Birlikteliklerin temeli biz duygusundan uzaklaşılacağı bugünlerde sakin kalmayı başaranlar ilişkilerini de koruyacaklar. Venüs'ün Koç burcundaki hareketi ilişkileri zorlayan bir etkiye sahiptir. Bu sebeple rahat edemeyen bu ruh halini bizlere de yansıtacak. 'Zaten ilişkim tam yerine oturmadı' diyen 1984-1998 yılları arasında doğmuş biriyseniz, 'ya tamam ya devam' noktasına gelebilirsiniz. Eğer evliliğinin üzerinde kara bulutlar dolaşan 1970-1984 yılları arasında doğmuş biriyseniz, bu süreçte keskin kararlar alacaksınız. 1960-1969 yılları arasında doğanlar ise daha önce evliliklerinde, birlikteliklerinde karşılaşmadıkları sorunlarla karşılaşabilirler.
Gönül bağlarının çok da sağlam olmayacağı bu süreçte herkes sevdiğinde bir kusur bulurken, son noktayı koymak o kadar da zor olmayacak. Özellikle güç savaşı haline dönüşmüş aşklar teselliyi başka kişilerde bulabilirler. Aldatılma ve ihanet duygusunun baskın olduğu bir sürece girmiş bulunmaktayız.
Aynı zamanda maddi kayıpları, gereksiz ve aşırı harcamayı da destekleyen Venüs'ün Koç burcundaki hareketi, bizi kişisel görünümümüzle ilgili değişiklik yapmaya itebilir. Baş edilmeyen arzular, süreklilik arz eden ben duygusu ve aşırı para harcama isteği; Venüs'ün hedefleri arasında. Size tavsiyem bu döngüde yalnızca içgüdülerinizle hareket etmemeniz gerektiğini hatırlamanız.ASTROGÜNDEM
Ay-Jüpiter kavuşumu kadın ve çocuk haklarıyla ilgili konuları gündeme getiriyor. Toplumsal gruplar arasında kadınlar ve çocuklar için yapılan kampanyalar dünya çapında konuşulabilir. Bugün itibari ile Venüs'ün Koç burcuna geçmesi ile 2016'dan beri ilişkisini toparlamayanlar için önemli günler başlayacak.
BİZE ULAŞIN