İSKENDER GÜNEN İSKENDER GÜNEN

Eksikler belgelendi

Uzatmalarla son 11 dakikaya sığan üç gol ve 42 puanla bitirilen ilk yarı... Trabzonspor için bugün gelinen nokta çok önemli. Ama bu maçta yine görüldü ki, Trabzonspor'un birtakım eksiklikleri var. Trabzonspor'un ideal kadrosunda eksilmeler yaşandığında sorunlar baş gösteremeye başlıyor. Aynen dün olduğu gibi...
Dün Jaja, Colman ve Serkan yoktu.
Serkan'ın yerinde oyuna başlayan Mustafa Yumlu stoper özellikli bir oyuncu. Colman'ın yerinde ise Ceyhun vardı. Ceyhun, savunma özellikli bir oyuncu olduğu için kapanan takımlara karşı ofansif anlamda katkı yapamıyor. Özellikle maçın ilk yarısında Trabzonspor bu yüzden pozisyon üretemedi.
Sadece duran toplarda tribünleri heyecanlandıran bir takım vardı sahada. Alanzinho ve Engin gibi bireysel becerileri olan oyuncuların da gerekli yeterliliği gösteremediklerini hatırlatalım.
Karabükspor'un en büyük kozu Emenike'nin sakatlanmasından sonra roller değişti.
Trabzonspor ikinci yarıya Ceyhun'un yerine Yattara ile başladı. Burak'ı Umut'un yanına sürdü. Engin de Selçuk'la birlikte orta alanda görev aldı.

TOMİC DEĞİL, YETERSİZLİK
Yapılan bu değişikliklerden sonra Trabzonspor ilk yarıya göre rakibi daha fazla baskı altında tuttu; her iki kenardan da savunmanın dengesini bozan atak girişimlerinde bulundu. Fakat pozisyonlar yakalamalarına rağmen oyunun son dakikalarına kadar kendilerini rahatlatacak golü bir türlü bulamadılar.
Girilen gol pozisyonlarında Karabük kalecisi Tomic'in başarısından çok Trabzonspor oyuncularının son vuruş yetersizliği de vardı.
Artık ikinci yarıya başlamadan Trabzonspor'un ilk yarının eksikliklerini düşünerek bir plan ve program yapması gerekiyor. Öncelikle ikinci yarıdaki kupa maçlarını da düşündüğümüzde, saha koşullarını göz önüne getirdiğinizde daha çekişmeli ve mücadeleli maçlar Trabzonspor'u bekliyor. Ocak ayında kadroya mutlak suretle öne ve orta sahaya Trabzonspor'un oyun sistemine uygun oyuncuların katılması bir zorunluluktur.


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.