NAZLI ILICAK

Deniz Feneri

Deniz Baykal'ın, basın toplantısı düzenleyerek sakin bir şekilde düşüncelerini kamuoyuna yansıtmasını fevkalâde olumlu karşıladım. Sürekli kavga üslûbunu benimsemek yerine, derli toplu cümlelerle meramını anlatmak çok daha etkili oluyor.
Ergenekon'la ilgili görüşlerine katılmasam da, Deniz Feneri davası ile ilgili sözlerini haklı buldum. Baykal, Zahid Akman'ın, soruşturma izni verilmediği için hâlâ yargılanamadığını belirtti. Eğer doğruysa, ortada çok büyük bir siyasi hata var. Çünkü RTÜK, Bülent Arınç'a bağlı; Arınç da, bu durumdan duyduğu rahatsızlığı sürekli dile getiriyor. Gerçekten Akman hakkında soruşturma açılmasına izin vermiyor mu? Yoksa mahkemeden mi böyle bir talep gelmedi? Her halükârda, Akman'ın, RTÜK üyesi olarak görevini sürdürmesi de bir başka yanlış. Arınç, Erdoğan'ı mı aşamıyor ya da Akman'ın RTÜK başkanlığından ayrılmasını yeterli mi görüyor? Bu konuda kamu vicdanı rahatsız... Benden söylemesi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN