NAZLI ILICAK NAZLI ILICAK

Kim demokrasinin teminatı?

YAŞ üyeleri, Başbakan Tayip Erdoğan başkanlığında, cumartesi günü, Anıt Kabir'i ziyaret etti. Erdoğan, Anıt Kabir özel defterine, "Türk Silâhlı Kuvvetleri, milli güvenliğimizin olduğu kadar, demokrasimizin de en büyük teminatlarından biri olmaya devam ediyor" diye yazmış.
Çeşitli askeri müdahaleler yaşayan bir ülkede, üstelik son dönemdeki darbe teşebbüsleri de hâlâ yargılanırken, "TSK, demokrasimizin teminatı olmaya devam ediyor" diye yazmak neyin nesi? Sadece bugün kastediliyor ve Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ'un, hukukun üstünlüğüne sık sık vurgu yapması övülmek isteniyorsa, o takdirde, "Demokrasimizin en büyük teminatlarından biri olmaya devam ediyor" yerine, "Bugün demokrasimizin en büyük teminatıdır" demek daha doğru olur. Çünkü "Devam etmek" bir sürekliliği ifade ediyor. Türkiye'nin geçmişinde ise, demokrasiye saygı değil, darbe var.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.