NAZLI ILICAK NAZLI ILICAK

Hayatın zorlukları... tehlikeler

Anne sinek, yeni doğan çocuklarını eğitmek için, onları ormanda dolaşmaya çıkarmıştı. Karşılarına bir örümcek ağı çıktı. Anne, hemen yavrularını uyardı: "Aman çocuklar örümceğe dikkat ediniz. Ağlardan birine yakalanırsanız, bir daha kurtulamazsınız, örümceğe yem olursunuz."
Uçuşa devam ettiler; o sırada, karşıdan, sinek yiyen bir kuşun geldiğini gördüler. Anne, yavrularına siper oldu ve bir ağacın yaprağının altına saklandılar. Tehlike geçtikten sonra bir daha uçmaya hazırlanırken, ormanın derinliklerinden tüyler ürpertici bir kükreme sesi duyuldu. Yavru sinekler korkularından yeniden yaprağın altına girdiler. Anne sinek yanlarına geldi ve onları rahatlattı: "Korkmayın sevgili çocuklarım, o kükreyen, aslan denilen bir hayvandır... Merak etmeyin, kimseye bir zararı dokunmaz..." dedi.
Bu güzel hikâyeyi bana Hasan Samet Uslu gönderdi; kendisine teşekkür ediyorum.
Hikâyenin bir de dip notu var: "Hayat her zaman zordur; tehlikelerle doludur. Tabii herkes için farklı şekilde."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.