NAZLI ILICAK

İyi bir eğitim için

Artık üniversite mezunları önemsenmiyor. Mutlaka master yapmış profesyoneller aranıyor. Bu yüzden, 10 Ekim'de gerçekleşecek Swiss Otel'deki toplantıyı önemsiyorum.
10 Ekim'de, önde gelen 8 üniversitenin dekanı İstanbul'da buluşuyor. Swiss Otel'de, "master" talebelerini bilgilendirmek üzere bir toplantı düzenleniyor. Dekanlar, başvuranlar arasından seçecekleri 200 ilâ 300 genç profesyonele, MBA programlarına hazırlanmak için neler yapılması gerektiğini anlatacaklar. İşte üniversitelerin adları: New York University, Johns Hopkins University, George Washington University, Duke University, University Of North Carolina, Vanderbilt University ve İNSEAD.
Bu toplantıya katılmak için davetiye almak gerekiyor. Ama başka şartları da var. Katılımcının üniversite mezunu olması ve en az 2 senelik iş tecrübesi bulunması lâzım. Ayrıca, çok iyi derecede İngilizce bilmeli. Sadece özel sektör değil, TMSF, Sermaye Piyasası Kurumu gibi devlet sektöründen de katılımlar olabilir. Böyle bir panel için, bu kadar önemli üniversitenin dekanı ilk defa Türkiye'ye geliyor. Şartlara uyan gençler bence fırsatı kaçırmamalı. Ne mi yapacaklar? www.studyinamerica. com web sitesinde merak ettikleri her şeyi bulabilirler.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN