NAZLI ILICAK

Talimat, Saygun ve Iğsız'dan

Savcılığa ulaşan ihbar mektubunda, iki eski Genelkurmay 2. Başkanı suçlanıyor. Bunlardan biri, 2006-2008 arasında görev yapan Org. Ergin Saygun (şu anda emekli), diğeri 2008-2009 arasında görev yapan Org. Hasan Iğsız. (Şu anda Birinci Ordu Komutanı)
1) Ergin Saygun, Genelkurmay 2. Başkanlığı döneminde, üniversitelerden bir kısım akademisyen ve CHP yönetiminden bazı politikacıların desteğiyle, kamuoyunu yönlendirme maksatlı çeşitli belgeler hazırlatmış. Bu belgeler, Korg. Nusret Taşdeler'in himayesinde, Genelkurmay Bilgi Destek Daire Başkanlığı'nda şube müdürü olarak görev yapan Kur. Albaylar Dursun Çiçek, Sedat Özüer, İlker Ziya Göktaş ve Fuat Selvi tarafından hazırlanmış. (Bu ekibin yazdığı kamuoyunu yönlendirme maksatlı belgelerden bir örnek, ihbarcı subay tarafından EK-B başlığı altında savcılara ulaştırıldı.)
2) Ergin Saygun'un başlattığı çalışmaları, halefi Org. Hasan Iğsız devam ettiriyor. Iğsız'ın, "etkili bir eylem planı hazırlansın" direktifi üzerine, Korg. Mehmet Eröz ve Tümg. Mustafa Bakıcı'nın katkılarıyla, Albay Dursun Çiçek ele geçen "İrtica ile Mücadele Eylem Planı"nı hazırlıyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN