ŞELALE KADAK ŞELALE KADAK

'Masum bir hisse satışıydı ama insanın soyadı Yaşar olunca...'

Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar'ın takdiriyle grupta üstlendiği başkanlık görevini kız kardeşine devreden Feyhan Kalpaklıoğlu'nun hafta başı hisse satacağı duyurulunca, kimi çevrelerde 'Tamam işte. Beklenen oldu. Gruptan tamamen kopuyor' gibi algılamalar oluştu.
Ben de Kalpaklıoğlu'nu arayıp, bu hisse satışının perde arkasını öğrenmek istedim.
Gördüm ki Kalpaklıoğlu, holding hissesi satma niyetinde hiç değil. Satacağı hisseler 20 yıl önce yaptığı küçük yatırımlardan ibaret. Kalpaklıoğlu'nun satışa imkan verdiği hisselerinin miktarı yaklaşık 640 bin lira.
'Peki niye satıyorsunuz' diye sordum. 'Çünkü' dedi, 'Uzun zamandandır bir vakıf kurmak istiyordum. Ama tabii vakıf nasıl kurulur bilmiyordum. Baktım ki para gerekiyor. O zaman satalım o hisseleri dedim. Kaynak yaratmak istiyorum. Çok büyük bir para da değil. Yaklaşık 150 bin lira kadar nakit lazım. Bir de hisse bağışı yapacağım. Açıkçası mali durumuma da şöyle bir bakmamıştım. Bu da fırsat verdi."
Kalpaklıoğlu, gazetelere hisse satışıyla ilgili duyurunun bu kadar büyük yansıyacağını düşünememiş. 'Bu kadar masum satıştı. Ama insanın ismi Yaşar olunca bu önemli olabiliyor' diyen Kalpaklıoğlu, şimdi kültür ve sanat işlerine yöneleceğini, vakfın isminin de kendi adını taşımayacağını söylüyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN