ŞELALE KADAK ŞELALE KADAK

Can Paker, Ümit Boyner için ne düşünüyor?

Aktüel Dergisi'nin son sayısında arkadaşımız Güliz Vural, TÜSİAD Haysiyet Divanı Üyesi, TESEV ve Açık Toplum Vakfı Başkanı Can Paker ile bir röportaj yapmış.
Paker de derneğe ilişkin ilginç tespitlerde bulunmuş. Her şeyden önce görüyorum ki derneğin içinden yeni başkan Ümit Boyner'e karşı gelişen sempati giderek çoğalıyor. Paker, Boyner'in derneğe yeni bir siyasi yön verdiğini düşünüyor.
Paker'e göre, daha önce yeteri kadar siyasette ağırlığını koyamayan TÜSİAD'ın etkinliği artacak. Boyner sayesinde dernek demokratikleşme sürecinde daha fazla söz alacak.
Bu arada bir hatırlatma yapalım. Can Paker, TÜSİAD'ın yönetim kurulunda yer aldığı 1996-1997 yıllarında aynı zamanda Parlamento Komisyonu'na da başkanlık ediyordu ve büyük yankı uyandıran Demokratikleşme raporunu merhum Bülent Tanör'le birlikte hazırlamıştı.
Paker, söyleşi de o yıllarda bu rapor yüzünden derneğin nasıl ikiye bölündüğünü de anlatmış.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN