TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN
ŞELALE KADAK ŞELALE KADAK

Hiç pişman değilim. Her şey dünya malı

117 mağazası, 1600 çalışanı ve 400 milyon lira cirosuyla Türkiye'nin en büyük perakendecileri arasında yer alan Mudo'nun ithalata gelen yüzde 50 vergi nedeniyle yaşadığı sıkıntıların ardından 9 bankayla masada anlaşmaya vardığını ve yeniden düze çıkma operasyonunun başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz ama bilmediğimiz bir şey daha varmış, onu da bu hafta öğrendim.
Mudo'ya üçüncü çocuğuymuş gibi bağlı olan Mustafa Taviloğlu, belki de sahip olduğu en kıymetli gayrimenkulü, Merinos Halı'nın ve de Adana'daki Sasa Polyester'in sahibi Erdemoğlu Holding'e satmış.
Bu hafta Contemporary İstanbul'da genç tasarımcıları ve yenilikçi tasarımları desteklemek amacıyla uluslararası Live Design Live Award ismiyle bir yarışmanın duyurusunu yapan Mustafa Taviloğlu ile sohbette öğrendim ki Maslak'ta Mudo'nun en büyük mağazasının yer aldığı 2 bin metrekarelik arsayı 25 milyon dolara satmış.
"Üzülmediniz mi? En sevdiğiniz yerdi" deyince, Taviloğlu bu satış hakkında ilk kez şöyle konuştu:
"Hiçbir şey ne benim ne senin. Her şey dünya malı. Alana o kadar helal ediyorum ki, o kadar hayrını görsün diyorum ki biz de hayrını görelim. Sattığıma hiç pişman değilim. Türkiye'nin en güzel yerini, en güzel adama sattım. İnşallah daha iyileri gelecek. Orayı sattıktan sonra işlerde büyük farklılıklar oldu ve şu anda çok iyi gidiyoruz. Bu yıl gerçekten iyi."

Sasa ve Merinos'un sahibi
Erdemoğlu Holding'i en son haziran ayında yazmıştım. Cumhurbaşkanı Erdoğan, medya iftarında yaptığı konuşmada İbrahim Erdemoğlu'ndan, "Bugün bir vatandaş benimle görüşmeye geldi. Bir fabrika satın almış. 3.5 milyar dolarlık yatırıma hazırlanıyormuş. Bana, 'yeni fabrikamızın açılışını siz yapar mısınız' diye sordu. Tabii bu soru beni uçuruyor. İşadamımıza dedim ki 'gökten ne yağar ki, yer kabul etmez" diye isim vermeden söz etmişti. Cumhurbakanı Erdoğan ile uğurlama sırasında ayak üstü bu işadamının Sasa'yı Sabancı Grubu'ndan satın alan İbrahim Erdemoğlu olduğunu öğrenmiştim. Kim bilir, Erdemoğlu Grubu da Maslak'ta etrafı gökdelenlerle çevrili olan bu arsada şirketin genel merkezi için bir yüksek bina projesini devreye sokar.
BİZE ULAŞIN