KEREM ALKİN KEREM ALKİN

Yenikapı’dan ‘Yeni Türkiye’ için “Evet”

Miting başlamadan, saat 12'de turnikeler açıldığında, vatandaşın koşa koşa meydana girişi, gözlenen coşku, kararlılık ve net duruşun göstergesiydi. Saat 14'ten itibaren müzik, video ve sloganlarla coşku tırmandı. Yabancı medyanın yoğun ilgisine şahit olduk. Mitingdeki videolar duygu yüklüydü ve dikkatle takip edildi. Yoğun güvenlik tedbirleri 1 milyon ek katılımı engelledi yorumlarını hep duyduk.
Yenikapı'daki miting konuşmalarında, pek çok sözün yanı sıra, Başbakan Binali Yıldırım'ın "kontrollü darbe" konusundaki eleştirileri çok ses getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi için -ki Başbakan Yıldırım bu ekibin en önemli sacayaklarından birisi- İstanbul, siyasi hayatlarında özel bir öneme sahip. İstanbul'daki tescilli başarı, son 15 yılda, 'sessiz bir devrimle' Türkiye'yi dünyada farklı bir noktaya taşıdı.
Başbakan Yıldırım'ın 8 gün sonra Türkiye'nin en büyük eserini hayata geçireceğini ifade etmesi, 1960'lardan bu yana, Türkiye'nin en önemli siyasetçilerinin taleplerinin hayat bulacağı vurgusu büyük alkış aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın etkileyici şiiri duygu seline sebep oldu. Erdoğan, Yenikapı'dan tüm dünyaya önemli bir çağrı yaptı ve İstanbul'dan tüm dünyaya İstanbul halkı güçlü bir Türkiye ve güçlü bir 'Evet' mesajı verdi. Soğuğa rağmen, vatandaşlar sonuna kadar mitingi izledi. Yenikapı'dan tüm dünyaya güçlü bir evet ile, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a medeniyet, insan hakları ve adalet dersi sözü verildi. Yenikapı'dan 'Yeni Türkiye' için güçlü bir 'evet' vurgusuna imza attı İstanbul halkı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN