EBRU KILIÇOĞLU EBRU KILIÇOĞLU

Avrupa bileti

Yoğun pazar mesaisi içinde belki de en 'iddiasız' maç bu. Ama yine de iki takım da tam anlamıyla rahat değil puan tablosunda. Galatasaray'ın derdi ucundan kıyısından bir Avrupa bileti yakalamak. Gençlerbirliği ise matematiksel açıkları kapatmak ve eğrisi doğrusunu denk gelip de aşağılara kaymamak derdinde.
Bu ahval ve şerait içinde başlıyor maç. Gençlerbirliği'nin ilk marifeti sıkı sıkı, sımsıkı bir duvar örmek oluyor. Oyunu bozuyor, rakibi pas hatasına zorluyorlar. Çaldıkları topları da uzun oynayıp 'olur ya, gol buluruz' ihtimalini desteklemeye çalışıyorlar. Galatasaray'daysa bir tempo var. Ciddi bir çaba da buna eşlik ediyor. Ama 'imalat' yok. Bunun nedeni kanatların ve ileri hattın 'rakibe' takılması. Balta mevkiini fazla bırakmıyor. Bu nedenle Arda aradığı desteği bulamıyor. Diğer kanattaysa Serkan destekli Barış koşuyor, uğraşıyor ama topu takımın kilit altındaki üretken ayakları Lincoln ve Baros'a kavuşturamıyor... Gerçi oyun Galatasaray'ın hakimiyetinde ama kaleler dekor olarak kullanılıyor ilk yarıda.

BÜYÜCÜ DEĞİL, FUTBOLCU!
Sakatlanan Emre Güngör'ün yerine 35'te Kewell girdiğinde oyun rahatlıyor. Gençlerbirliği yapılacaklar listesinden maddesinin üzerini çiziyor. Bir tek kalıyor... Bu da Galatasaray'ın geriyi düşünmeden rahatça ileri çıkmasını ve en önemlisi Ayhan'dan daha fazla faydalanabilmesini sağlıyor... 'Kewell varsa ve sakat değilse, neden kenarda oturur acaba?' sorusu kurcalıyor insanın aklını... İkinci yarı peş peşe gelen gollerdeki bunu teyit ediyor.
Teyit olan diğer nokta; Arda ve Ayhan'ın bu takım için ne kadar önemli ayaklar olduğu... Ve son düdükle gelen 'garanti' puan tablosundaki 'dördüncülük' olunca, bu sezondan bir ders çıkacak mı acaba diye merak ediyor insan. Çünkü alınan puanlara ve Avrupa biletine rağmen bir gerçek kılavuz istemiyor: Galatasaray'ın 'isme servet dökmeye' veya 'ya tutarsa' mantığına değil eldeki kadroyu oynatabilecek bir hocaya ihtiyacı var. Bakalım, bu kez televizyona göre ev değil, eve göre televizyon seçmeyi becerecekler mi?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.