ŞEREF OĞUZ ŞEREF OĞUZ

EVET; daha iyi bir yarın uğruna dünü geride bıraktık

Referandum sonrası güçlü liderlik ve siyasal istikrarı kurumsallaştıran bir Türkiye, farklı bir yarını da şekillendirmeye başlayacak. El freniyle gelebildiğimiz noktayı dün itibarıyla geride bıraktık ve şimdi hız vitesine geçtik.
İnsanın fikri "önceden" değişir ancak hayatı, "alışkanlıklar" yönetir. Bizler dün sandığa giderek yeni bir fikre "evet" dedik. Şimdi sıra bu fikrin gereğini yapmak ve düne dair alışkanlıklarımızı değiştirmeye geldi.
Eski Türkiye, bürokratik oligarşinin her iktidarın ensesinde boza pişirdiği, çok katmanlı vesayetin zihin yapımızdan hayatın pratiğine dek kamusal alanı kapladığı, çok başlılığın kafaları karıştırıp, uygarlık yarışında hızımızı kestiği bir Türkiye idi.
Yeni Türkiye, karar süreçlerinin hızlandığı, yönetişimin etkin kılındığı, değer üretmeyen yapıların daha hızlı tasfiye edileceği bir Türkiye olacak. Yüzde 50 katılımın dahi zafer sayıldığı Batı'nın bizdeki seçime katılım oranına gıpta ettiği kesin. Şimdi halkın yönetişimde başat aktör haline geldiği bir ülkedeyiz.
Sandıklar Batı'da ve Doğu'da, günler öncesinden açılmıştı aslında... Evet ile siyasi istikrarı garanti altına alınmış Türkiye'yi piyasalar satın almış, birkaç hafta öncesine dek yerden yere vurdukları ülkemiz için "methiyeler" sıraya girmişti bile.
Bugünden itibaren yükselen Türkiye algısını küresel alanda yeşertmek için bize düşen uyum yasalarını vakit kaybetmeden çıkarmak ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile umulan faydanın tecellisi için gerekenleri yapmaktır.
Daha iyi bir yarın uğruna dünü inkâr etmedik, geride bıraktık. Şimdi bu yarını el birliğiyle inşa edecek, küresel arenada hak ettiğimiz düzeye gelmek için daha fazla gayret göstereceğiz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN